Başkan Keskin’den Önemli Açıklamalar

AK Parti Sultanbeyli İlçe Danışma Meclisi’ne katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, 2B ile ilgili ilçede çıkan haberler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sultanbeyli İlçe Danışma Meclisi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşti. Danışma meclisine katılan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, katılımcılara önemli mesajlar verdi. Programa Belediye Başkanı Keskin’in yanısıra, AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan, Şenol Cengiz, Hasan Sakız, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, teşkilatın ana kademe gençlik kolları yönetimi, kadın kolları yönetimi, AK Parti Sultanbeyli mahalle başkanları, mahalle yönetimleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ali Sevinç, başbakanın ülkeye hizmet etmek için 18 saat çalıştığını ifade etti ve “Başbakanımız bu kadar çok çalışırken bizler duramayız. Ülkemizin geleceği için çok çalışmalıyız. İlçe teşkilatı olarak bugüne kadar belediyemizle uyum içinde çalıştık. Bu uyumumuz devam edecek” dedi. İlçe halkına yönelik yapılan hizmet odaklı çalışmaların Sultanbeyli’de giderek arttığını ifade eden Sevinç, “Halkımızla buluşmalarımız ve fikir alışverişlerimiz devam ediyor. Herkesi özverili bir şekilde dinledik ve dinlemeye devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan konuşmasına İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun selamını ileterek başladı. Ardından Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti: “Sultanbeyli’de başarılı işler yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz. Ülkeye, İstanbul’a ve Sultanbeyli’ye yapılan bütün hizmetlerde pay sahibisiniz.”

“Gönlümüz vatandaşımızın 2B’de en az bedeli ödemesinden yana”

Erdoğan’dan sonra konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Sultanbeyli’nin gelişmesinde ve değişmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Keskin, “Tempomuz arttı. Mahalle toplantıları ve ev ziyaretlerinde halkımıza ilçemizi anlatmaya ve onları can kulağıyla dinlemeye devam ediyoruz.” dedi ve herkesin merak ettiği 2B düzenlemesi ile ilgili konuştu. “Ülkemizde ve ilçemizde son günlerde 2B ile ilgili yanıltıcı bilgiler dolaşıyor. Halkımız yanıltılmaya çalışılıyor. Burada bize düşen, öncelikli olarak konuyu çok iyi bilmek, anlamak ve vatandaşımıza aktarmaktır.” diyen Keskin, konuyla ilgili süreci özetledi. Keskin, “2B ile ilgili ilk etapta yapılan düzenlemenin ardından vatandaşımızın sıkıntı çekmemesi için bir dizi görüşme yaptık. Halkımızın taleplerini ilgililere ilettik. Ardından ilgili bakanlar ve vekiller gerekli adımları attı. Gönlümüz vatandaşımızın 2B’de en az miktarı ödemesinden yana. Bunun için her türlü mücadeleyi veriyoruz” dedi.

2B ile ilgili bazı yerlerde en yüksek bedellerin Sultanbeyli’ye ait olduğu haberlerinin dolaştığını ifade eden Keskin, bunun tamamıyla yanlış bir bilgi olduğunu söyledi ve partililerden 2B üzerinden yayılan yanlış haberlere karşı halkı doğru bilgilendirmelerini istedi.

Ataş: “Sultanbeyli 2009 yılından bu yana yüzde yüz değişti”

AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Sultanbeyli’nin 2009 yılından sonra yüzde yüz değiştiğini ifade etti. Ataş konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü. “Sultanbeyli’yi bir numara yapan sizlersiniz. Sultanbeyli Belediye Başkanı’nı huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. İlçe Başkanımız Ali Sevinç’e de teşekkür ederim. 2009 yılından bu yana ilçenin eksiklerini gideren çalışmalar yaptı. Sultanbeyli 2009’dan bu yana yüzde yüz değişti” dedi. Türkiye’nin geçmişte hangi konumda, şimdi hangi konumda olduğunun iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayan Ataş, şunları kaydetti: ”Ulaşımda, eğitimde, sağlıkta, hatta her alanda 2002’de durumumuz neydi, şimdi ne duruma geldik? Bu süreçte yapılan çalışmaları halkımıza anlatmamız gerekiyor” dedi.

Danışma meclisinde gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademe birimleri, faaliyet raporlarıyla ilgili sunumlar gerçekleşti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar