Beşiktaş – A. Konya maçında skandal üstüne skandal

Turkcell Süper Kupa finalinde son şampiyon Beşiktaş ile A. Konyaspor karşılaştı. Konyaspor, Traore’nin golüyle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Beşiktaş 77’de Cenk Tosun ile skoru eşitlerken, 90. dakikada Skubic’in penaltıdan attığı gol, Yeşil-Beyazlılar’a Süper Kupa’yı getirdi.

Bıçaklı saldırgan sahaya girdi

Maçın 2.yarısında sahaya bıçaklı bir Konya taraftarı girdi. Konyalı taraftar kelebek tarzı bir bıçakla sahaya dalarken, güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Sahaya düşen bıçağı, saldırgana en yakın olan Quaresma eline alarak hakeme teslim etti. Quaresma kelebek bıçağı teslim ederken bir tur da döndürmeyi ihmal etmedi.

Konya taraftarı maç boyunca maytap patlatıp sahaya meşale atarken Beşiktaş taraftarına da küfürlü tezahüratta bulundu. Maç bittiği sırada sahaya dalan Konyalılar, Beşiktaş tribünlerine saldırmaya gitti. Beşiktaş tribünlerine ellerindeki herşeyi atarken, Beşitaş taraftarları sağduyulu davrandı. Güvenlik güçlerinin büyük çabasıyla saldırgan Konya taraftarları tribünlere geri döndürüldü. Konyalılar daha önce de Başakşehir ile oynadıkları Türkiye Kupası finalinde benzer şeyleri yapmıştı.

Sadece “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” pankartı maça giremedi

Beşiktaş – Konya maçında sahaya sokulmayan pankart

Sahaya her türlü şey sokulurken polis güçleri izinsiz pankart olduğunu iddia ederek, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” pankartını maça almadı. Oysa geçtiğimiz günlerde oynanan Başakşehir – Brugge maçında İBB’nin sahibi olduğu Başakşehir taraftarları “Başkomutan Erdoğan” pankartı açmıştı.

Öte yandan, bir grup Beşiktaş taraftarı, İzmir Marşı okudukları sırada Konya taraftarları “PKK dışarı, ya Allah bismillah Allahü ekber” sloganları attı.

Geçen yıl da saygı duruşunu ıslıklamışlardı

Konya taraftarı geçtiğimiz yıl meydana gelen Ankara Garı’ndanki IŞİD saldırısında hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunu ıslıklayarak “Ya Allah Bismillah Allahü Ekber” diye bağırmıştı.