Beyoğlu Fotoğraf Sergisi 20 Ağustos’a kadar gezilebilecek

Beyoğlu Belediyesi tarafından her yıl açılan Gençlik Merkezi Fotoğrafçılık Atölyesi, bu yıl da yoğun ilgi gördü. Üç ay süren eğitimlerde fotoğrafçılığa dair temel ve teorik bilgileri öğrenen kursiyerler, derslerde öğrendiklerini Beyoğlu’nu fotoğraflayarak pratiğe döktü. Kursiyerlerin çektiği fotoğraflar Beyoğlu Gençlik Merkezi’nde açılan sergide sanatseverlerle buluştu. Serginin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Sanatçı Halil Necipoğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Sergiyi gezerek fotoğrafları tek tek inceleyen Başkan Demircan kursiyerleri tebrik etti.

KENDİMİZİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUZ

Serginin açılışında bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Sanatçı Halil Necipoğlu ise, “Bugün buradaki çalışmaların sadece fotoğraf kısmını gördüm. Beyoğlu Gençlik Merkezi çok özel ve güzel hizmetler üretiyor. Gençlerin duygularını, yeteneklerini fevkalade dizayn ediyor. Burada musikiyle ilgili de güzel çalışmalar olduğuna bizzat şahidim. Burada çok güzel aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bir İstanbullu olarak, vaktiyle Beyoğlu’nun havasını uzun yıllar teneffüs etmiş biri olarak Gençlik Merkezinin yanı sıra bütün hizmetlerden dolayı çok mutluyuz. Kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Dolayısıyla bu hizmetleri üreten başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Yol, iz açık olsun inşallah.” şeklinde konuştu.

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Kursiyerlerin gözünden Beyoğlu’nu anlatan ‘Beyoğlu Fotoğraf Sergisi’nde 45 fotoğraf sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi 20 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek. Başkan Demircan’ın fotoğrafçısı olarak da görev yapan Fotoğraf Sanatçısı Timur Tahmaz tarafından verilen fotoğrafçılık kursunu tamamlayan 27 kursiyer sergi açılışının ardından düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.