Necmettin Erbakan Üsküdar’da Anılıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin 27’nci Başbakanı merhum Necmettin Erbakan’ın ölümünün ikinci yılı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından bir anma gecesi düzenleniyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara programa ilişkin yaptığı açıklamada “12 Ekim 1969 yılında başlayan ve olağanüstü gelişmelerle, iniş ve çıkışlarla, değişim ve dönüşümlerle geçen siyasi mücadelesini, kendisinin ve Türkiye’nin dönüm noktalarından birisi olarak tarihe geçen 28 Şubat darbesinin 14. yıldönümünde noktalayan Necmettin Erbakan’ı anma programında “Milli Görüş” düşüncesinin liderinin hayatı ve mücadelesinin konu alınacağını” söyledi.

Necmettin Erbakan’ın hayatından çeşitli kesitlerin sunulacağı tanıtım filmi ile başlayacak programda bir de panel gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Sibel Eraslan’ın yapacağı panele; 4 dönem İstanbul Milletvekilliği dışında döneminin Devlet Bakanlığı’nı yürütmüş olan Siyasetçi Hasan Aksay, Yazar Sadık Albayrak ile Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucusu, XX.ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yapmış İsmail Kahraman konuşmacı olarak katılacaklar.

Program; 26 Şubat Salı günü Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar