Şile’de başpehlivan değişmedi

Kumbaba Şile Er Meydanında düzenlenen güreşlere 32’si Başpehlivan olmak üzere 300 güreşçi katıldı. Şile Yağlı Güreşlerinde Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri pehlivanlarının yanı sıra milli güreşçiler de yer alırken Şile Başpehlivanı üst üste ikinci kez Recep Kara oldu.

Şile Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Şile Yağlı Güreşlerinin bu sene 11.si yapıldı. Kumbaba Şile Er Meydanında düzenlenen güreşlere 32’si Başpehlivan olmak üzere 300 güreşçi katıldı. Şile Yağlı Güreşlerinde Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri pehlivanlarının yanı sıra milli güreşçiler de yer alırken Şile Başpehlivanı üst üste ikinci kez Recep Kara oldu.

Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen mehteran konseri ve hemşehrilerimizin katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan 11. Şile Yağlı Güreşleri gelenekselliği ve katılım sağlayan usta güreşçilerin heyecan dolu çekişmeleri ile Türkiye’de düzenlenen güreşler arasında söz sahibi hale geldi.

BAŞPEHLİVAN RECEP KARA

Şile Er Meydanında heyecan ve çekişmenin en üst seviyede olduğu gibi tribünlerde de bir o kadar heyecan vardı. Güreşlerin başladığı ilk dakikalarda tüm tribünleri dolduran güreş severler güreşler bitene kadar yerlerinden ayrılmadı. 14 farklı dalda yaklaşık 300 güreşçinin katıldığı heyecan dolu Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlık için mücadele eden 32 pehlivandan 3.lüğü Fatih Koyuncu ve Salih Erinç paylaşırken 2. Hüseyin Gümüş oldu. Başpehlivanlığı ise geçen senenin Şile Başpehlivanı Recep Kara kimseye bırakmadı.