Hero tişörtünü cezaevine gönderen ablaya dava açıldı

Muğla’da, AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ile ilgili davanın bir duruşmasına “Hero” yazılı tişörtle gelen sanık Gökhan Güçlü’ye o tişörtü getiren kişi olan ablası Bahar Güçlü’ye dava açıldı.

Sanık darbeci askerlerden Gökhan Güçlü ve tişörtü gönderen ablası bahar Güçlü hakkında örgüt propagandası yapmak suçundan dava açıldı. Ayrıca cezaevi ikinci müdürü, bir idari personel ile üç infaz korumla memuru da, Adalet Bakanlığı’nın kararıyla açığa alındı.

Yapılan çalışmada detaylı olarak iz sürüldü ve tişörtü kız kardeşi Bahar Güçlü’nün gönderdiği tespit edildi. Tişörtü gönderen kız kardeşi, cezaevi yönetimi, infaz koruma memurları ile jandarma personeli hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Olayın özellikle basında geniş yer bulmasının ardından çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “Gökhan Güçlü ve tişörtü gönderen kız kardeşi Bahar Güçlü hakkında örgüt propagandası yapmaktan soruşturmayı başlattık. Soruşturmamız devam ediyor. Örgüt üyeliği var mı, yok mu bunu araştırıyoruz. Sadece bunlara değil, infaz koruma memurlarına, mektupları inceleme komisyonuna ve jandarmaya bir kusuru, ihmali var mı diye olaya ilişkin soruşturma açtık. Bunun yanı sıra cezaevi yönetimi hakkında da soruşturma başlattık.“ dedi.