İBB’nin Spor Aşk şarkısının tanıtımı yapıldı

Çekimleri 48 saat süren ve tamamı İBB Spor İstanbul’un tesis ve komplekslerinde gerçekleştirilen SPORAŞK klibinde, kurum bünyesinde eğitim alan çocuklar farklı spor branşlarında performanslarını sergilediler. Spor İstanbul’un maskotu SPORTOS’un da sanatçı Aydın KURTOĞLU’na eşlik ettiği klibin amacı Spor kültürünü, sevgisini ve bilincini eğlenceli bir şekilde küçük yaşta çocuklara aşılayarak spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak olarak belirlendi.

9 Ağustos 2017, Çarşamba günü İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilen SPORAŞK şarkısı Basın Lansmanı’na Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail ÖZBAYRAKTAR, İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç, Sanatçı Aydın KURTOĞLU’nun yanı sıra, basın mensupları ve çok sayıda davetli de katıldı.

İBB Spor İstanbul ve sanatçı Aydın KURTOĞLU’nun işbirliği ile sporu müzikle harmanlayarak SPORAŞK şarkısı hazırlandı. Şarkı, aynı zamanda sanatçının 2017 yılında çıkan Pişman albümünde yer alıyor. Klibin yönetmenliğini Hasan KUYUCU üstlendi.

9 Ağustos 2017, Çarşamba günü İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilen SPORAŞK şarkısı Basın Lansmanı’na, Spor İstanbul Genel Müdürü Sn. İsmail ÖZBAYRAKTAR, İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç, Sanatçı Aydın KURTOĞLU’nun yanı sıra, basın mensupları ve çok sayıda davetli de katıldı.

SPOR AŞK Şarkı Sözleri

Özgürsün şimdi tam zamanı
Spor sağlıktır kural değişmez hep aynı
Her dalında başka bir heyecan var
Senin elinde her şey değiştir hayatı
Huzurlu olmak için
Mutlu uyanmak için
Herkes yanında
Durma durma koş koş

Sağlıklı olmak için spor yapalım
Jimnastiğe gidelim yüzelim koşalım
Futbol oynayalım hentbol oynayalım
Basketbola gidelim tenis oynayalım

Daha güzel olacak sporla hayat
Gelecek nesilleri sporla yaşat

Dinle şimdi sana söylüyorum
Hayat sağlıktır bilmelisin
Sende spor yap kendine iyi bak
Daha mutlu yarınlar için

Her gün koşmalı, yüzmelisin
Basketbola, futbola gitmelisin
Sende spor yap, kalbine iyi bak
Daha mutlu uyanmak için

Söz & Müzik: Aydın Kurtoğlu​