Boğazda kaybolan Furkan’ı 10 yaşındaki çocuğun rüyasına göre arayacaklar

- Yorumla

17 yaşındaki Esenler Oruçreis İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Yıldırım’ın akıntıya kapılarak kaybolmasının üzerinden 27 gün geçti. 15 Temmuz 2017’de Arnavutköy’de arkadaşlarıyla denize giren ve kaybolan Furkan Yıldırım henüz bulunamadı.

Akıntıburnu’nda arama ve kurtarma çalışmaları sürerken, 10 yaşındaki bir çocuğun rüyasında yaklaşık 5 gündür 4-5 kez, kaybolan Yıldırım’ı Arnavuköy Karaburun sahilinde kayalıklarda sıkıştığını görmesi üzerine yarın orada da arama ve kurtarma çalışması başlatılacağı öğrenildi. Çocuğun rüyasında, ‘anne ve baba beni kurtarın’ dediği ifade edildi.

Devlet çocuğumu bulsun

Bebek sahilinde arkadaşlarıyla denize giren Yıldırım, akıntıya kapılarak kaybolmasının ardından Yıldırım’ın babası Memduh Yıldırım “Bizim devletimiz çocuğumu denizden alamıyor” diye feryat etti. Diğer yandan, bugünkü çalışmalara Genç Denizciler ve Dayanışma Derneği (GEDDAD), Türk Arama Kurtarma (SAR) Timleri de dahil oldu. Güneşin doğuşuyla birlikte ekipler Furkan’ın kaybolduğu Arnavutköy sahilinde botlarla arama çalışması yaptı.

Furkan’ın babası Memduh Yıldırım bugün yaptığı açıklada, “Buraya geliyoruz gece gündüz yatıyoruz çadırlarımızda. Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Devletim benim çocuğumu bulsun. Gidip dua edelim bir mezarı olsun diye uğraşıyoruz. Ayrıca Genelkurmay Başkanlığı’ndan da daha donanımlı bir gemi ve dalgıç talebinde bulunduk.” dedi.

x
Yorumlar