DNA testi isteyen katil baba tutuklandı

İstanbul Üsküdar’da Aslan Güleryüz ile 3 oğlu arasında çıkan tartışmada, baba Güleryüz 3 oğlunu da bıçaklamış, olayda 2 oğlu ölürken 1 oğlu da yaralanmıştı.

Üsküdar’ın Yavuztürk Mahallesi Orhan Sokak’ta meydana gelen olayda, 3 oğlu ile tartışan baba Aslan Güleryüz, oğullarını bıçakladı. Bıçaklananlardan Onur Güleryüz ve Ahmet Güleryüz olay yerinde ölürken, Orçun Güleryüz ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından kaçan Aslan Güleryüz, Kadıköy sahilinde bıçakla beraber yakalandı. Yakalandıktan sonra Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Arslan ilk ifadesinde, “Eşim beni senelerdir aldatıyor, çocuklar benden değil diye öldürdüm” dediği ortaya çıktı.

Katil baba DNA testi istedi

Aslan Güleryüz, sorgusunda “Eşimin beni aldattığını, çocukların benden olmayabileceğini düşündüm. Zaten evde de yalnızdım. Tüm çocuklarım hakkında gerekli tahliller yapılarak, benim çocuğumun olup olmadığının tespit edilmesini, DNA testinin yapılmasını istiyorum. Çocukların, amcamın oğlu Sefer Güleryüz’den olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Tutuklama istemiyle Anadolu nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Aslan Güleryüz, ‘Altsoy’dan akrabayı kasten öldürmek’ ve ‘Altsoy’dan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.