Tuzla Belediyesi’ne haciz şoku

Tuzla Belediyesi’nin Süleyman Şah Üniversitesi’nde imara aykırı yapılarla ilgili mühürleme kararını iptal ettiren kişiler, iddiaya göre bin liralık dava vekalet ücretini bir başka avukatla tahsil yoluna gitti. Tuzla Belediyesi’nin kapısına dayanan avukatların haciz işlemi, Tuzla Belediyesi yetkilileri tarafından engellendi.

Tuzla Belediyesi, 25 Temmuz 2014’te Süleyman Şah Üniversitesi’nin ruhsata aykırı olarak inşa edilen ve projeye aykırı yapılan bölümlerini mühürleyerek bu alanlarda faaliyetine son verdi. Bu işlemin ardından üniversitenin avukatları, kararın iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle idare mahkemesinde dava açıldı. Davacılar davayı kazandı ve belediyenin kararı iptal edildi.

Belediyeye gelen avukatlar, yüksek yargıda incelemesi süren dava dosyasının idare mahkemesindeki kararını gerekçe göstererek 1000 lira vekalet ücreti için Tuzla Belediyesi’nde haciz işlemi gerçekleştirmek istedi. Kurumun hukuk ve mali hizmetler yetkilileri ile görüşen ve olumsuz yanıt alan avukatlar, bu kez Tuzla belediye başkanı Şadi Yazıcı’nın makam odasına gelerek haciz işlemini gerçekleştirmek istedi. Edinilen bilgiye göre, Tuzla Belediyesi yetkilileri “Sizin gibi FETÖ’cü hainlere belediyenin çöpünü bile vermem” diyerek avukat ve yanındakileri geri gönderdi.