Avcılar’da 3 aydır maaş alamayan işçiler, belediye önünde eylem yaptı

Avcılar Belediyesine bağlı Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerinde çalışan işçiler 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle belediye önünde eylem yaptı.

Polisin Avcılar Belediyesi önünde yoğun koruma önlemi alması dikkat çekti. Avcılar Belediye binası önünde toplanan işçiler, “Demokrasi ve Adalet, örgütlü işçilerle gelecek” pankartı taşırken, faturalarını astıkları bir ağaç maketi de getirdiler. Diğer yandan, belediye önünde kısa bir basın açıklaması yapan işçiler olaysız dağıldı.

Belediye-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Erol Özdemir’in okuduğu açıklamada, “Biz işçiler iş görme ödevimizi yerine getirirken ne yazık ki işveren ücret ödeme görevini üç aydır yerine getirmemektedir. Mayıs ayının ücretini iki parça halinde Temmuz ayında ödediler. Haziran ve Temmuz maaşlarımız halen ödenmediği gibi ne zamanda ödeneceğine dair belediye yönetimince tarafımıza herhangi bir tarih belirtilmemektedir. Buradan bir kez daha kamuoyu önünde Avcılar Belediye Başkanı sayın Handan Toprak Benli’ye seslenmek istiyoruz. Üyelerimizin kazanılmış ücret hakkını zamanında ve düzenli ödenmesini, sorgusuz sualsiz İşten atılan 2 üyemizin işe başlatılmasını, tarafımıza verilen sözlerin yerine getirilmesini, üyelerimizin açlıkla terbiye edilme anlayışından vazgeçilmesini talep ediyoruz. Sorunların çözümüne dair samimi adımların atılmasını beklediğimizi, aksi halde yaşanılacak olumsuzluklardan sorumlu olmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz“ denildi.

Avcılar Belediyesi ise Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile eylem hakkında kamuoyunu aydınlattı.