İstanbul izci kampına yoğun ilgi

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2017 yılı Yaz İzci Kampı Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen izcilerin katılımı ile devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye izcilik Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen Yaz İzci Kampı altıncı hafta etkinlikleri ile devam ediyor.

KAMPA 1100 İZCİ KATILIYOR

Beykoz Kent Ormanı içinde yer alan kampta beş hafta tamamlanırken bu hafta Türkiye ile birlikte Katar, Mısır, Ürdün, Cezayir, Filistin, Suriye, Ukrayna, Sırbistan, Saray Bosna, Makedonya ve Bulgaristan olmak üzere 12 ülkeden binin üzerinde izci katılıyor.

EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Dünyanın dört bir yanından gelen gençler kampta bu hafta ileri seviye izcilik, kişisel gelişim, yön bulma, telsiz ve haberleşme, ilkyardım, trafik, çevre ve orman, yangına müdahale ve yüzme gibi eğitimlerin yanı sıra bisiklet ve at biniciliği, okçuluk, badminton, tırmanma, hayvan bakımı, ebru ve paintball gibi eğlenceli etkinliklere katılıyorlar.

BİRÇOK EĞİTİM BİR ARADA

Kampta verilen eğitimlerle gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri, analitik düşünme becerisine sahip olmaları hedefleniyor.

KAMPA NASIL KATILABİLİRİM?

Birer haftalık periyotlarla 12 Eylül’e kadar devam edecek olan Yaz İzci Kampı’na katılmak isteyen gençler İBB’nin web sitesinde bulunan ‘kayıt’ adımlarını takip ederek istedikleri kamp dönemine başvurabilirler.

x