Fethi Satıcı, yeni sezon öncesi Kartalspor’u yazdı

Fotoğraf: Bikoko ile Fethi Satıcı yan yana

Kartallı duayen gazeteci Fethi Satıcı, Kartalspor’un Nevşehir kampını takip etti. Satıcı, yeni sezon öncesi Kartalspor’un son durumunu yazdı. İşte Fethi Satıcı’nın yazısı:

70 yıl önce kurulan Kartalspor’un tarihi ve geçmişi şanla,şerefle ve başarılarla doludur. Kartalspor bir dünya markasıdır ne var ki son beş yıl içinde hızlı bir şekilde düşüşler yaşayan Kartalspor’un geleceği karanlık değildir,karanlık ta olmayacaktır. Burada eskiyi irdelemeye,eskiyi kötülemeye gerek duymuyorum,duymakta istemiyorum. Ama şöyle ama böyle olan olmuş ve vitrinde olan Kartalspor amatör lige düşmüştür ve ya düşürülmüştür. O da tartışmaya açık bir konu diye düşünüyorum. Kartalspor’un şu kadar borcu var bu kadar borcu var o konuya da değinmek istemiyorum.

GEÇMİŞE MAZİ DEMİŞLER

Bende öyle diyorum ve Kartalspor’un bundan sonra ne olacağı,ne yapacağı ve nasıl yönetileceği beni doğma büyüme bir Kartallı olarak ilgilendiriyor. Bana göre yeni süreçte çok iyi yönetilecek,yönetilmek zorunda. Kartal son bir şans yakaladı ve bu son şans Kartalspor’u ya uçuracak yada batıracak. Kartalspor’un son şansı sayın Ali Apaydın gibi dürüst, ilkeli, verdiği her sözü,sözleri tutan ve asla yalan konuşmayan bir başkana sahip olmasıdır. Teknik heyetin,futbolcuların ve kulüp çalışanlarının arın terleri kurumadan ödeme yapan bir yöneticidir. Kartalspor’un katlanmış, kanserleşmiş eski borçlarını ödemek için çırpınan ve ödemeye başlayan bir spor adamıdır. Kartalspor BAL ligine düşünce zorunlu olarak çalışanlarını işten çıkarmış ve işten çıkarılanların da tazminatlarını tıkır tıkır ödemiştir. Masör bile 70 milyon kuru para tazminatını almıştır. Kartalspor’un Kenan Albayrak’a olan 70 bin lira da geçtiğimiz günlerde tıkır tıkır ödenmiştir. Kasaba, Bakkalı, Fırına, çimciye vs af buyurun Çingene borçları bile ödeniyor. Yani 100, 150, 200 lira gibi borçlar.

KASA DA PARA DA VAR

Kartalspor yönetim kurulu başkanı sayın Ali Apaydın, dürüstlüğü, disiplini seven, çalışanın hakkını geciktirmeden ödeyen bir yönetici profili çiziyor. Kartalspor’u eski günlerine yeniden kavuşturmak için çok büyük çaba sarf ettiği ortada. Kartalspor’un kasasında eskiden olduğu gibi fareler ciritte atmıyor. 800 bin liralık Transfer yapıldı ve peşinatlar tıkır tıkır ödendi. Vergi Borçları ve SSK borçları yapılandırıldı onlarda ödeniyor. Yani Kartalspor emin ellerde belirlenen şampiyonluk hedefine yürüyecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

GÖREVİ BIRAKIRIM

Kartalspor yönetim kurulu başkanı sayın Ali Apaydın, haklı olarak: “BAL liginden tekrar üçüncü lige çıkamasak derhal görevi bırakırım” diyor. Kartalspor bir üst lige çıkmaya kilitlendi ve kararlı.

TARAFTARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Kartalspor’un cefakâr ve fedakâr taraftarları Kartalspor yönetimini ve Kartalspor’u desteklemeleri özellikle gerekiyor. Taraftar Takımın 12. Oyuncusudur,kalbidir ve Takımın gücüdür. Bende buradan üstüne basa basa söylüyorum. Sayın Ali Apaydın Başkan ve yönetimi Kartalspor’un son şansıdır. Kartalspor’un bu aşamada sayın Ali Apaydın Başkandan başka tutunacak dalı da yoktur. Kartalspor ve Taraftarlar bu son şansı çok iyi değerlendirilmeli ve Ali Başkana sahip çıkmalıdırlar.

ÇOK ÜZÜLÜYORUM

Kartalspor 1.Lig’de oynadığı zaman yönetimde görev alan bir kardeşimiz ne dense son günlerde sosyal medya üzerinden sayın Ali Apaydın’a sallamaya başladı. Yani destek olması gerekirken köstek olmak gibi bir şey. Önce bulunduğun eski yönetimi masaya yatır ve mercek altına al X kardeşim. Kartalspor nereden nereye nasıl geldi sen onu söyle bana X kardeşim. Kartalspor 1 Lig’den ve 2.lige nasıl düştü sen onu yaz da bizde bilelim X kardeşim. Kartalspor’un kapısına sizlerin yönetimde bulunduğu dönemde günde kaç defa icra memurları ve alacaklılar kulübün kapısına dayanıyordu sen onu yaz kardeşim. Urda bir gönül adamı ve bir spor adamı ortaya çıkmış ve elini taşın altına sokmuş bir Ali Apaydın Başkana sallamakla, yıpratmakla eline hiçbir şey geçmez X kardeşim. Kartalspor’a ve sayın Ali Apaydın başkana destek ol ve sahip çık. O da sana yakışır. Bunları yapamıyorsan ki, yapamıyorsun o zaman sesini çıkarma ve gölge de etme.

Kalın sağlıcakla. – Fethi Satıcı