Üsküdar’da babanın çocuklarını nasıl öldürdüğü ortaya çıktı

İstanbul Üsküdar’da Aslan Güleryüz ile 3 oğlu arasında çıkan tartışmada, baba Güleryüz 3 oğlunu da bıçaklamış, olayda 2 oğlu ölürken 1 oğlu da yaralanmıştı.

Üsküdar’ın Yavuztürk Mahallesi Orhan Sokak’ta meydana gelen olayda, 3 oğlu ile tartışan baba Aslan Güleryüz, oğullarını bıçakladı. Aslan Güleryüz, çekiç ve bıçakla önce Ahmet (24) ve Onur’u (20) öldürmüş, sese uyanan diğer oğlu Orçun’u (22) ise yaralamıştı. Bıçaklananlardan Onur Güleryüz ve Ahmet Güleryüz olay yerinde ölürken, Orçun Güleryüz ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Yaşadığı dehşeti anlatan Orçun, “Uyuyorduk. İlk önce ağabeyimi bıçaklamış. Sonra keserle kafasını darp etmiş. Sonra bana yaptı; uyurken direkt keserle vurdu. Tekme falan attım, iteledim öyle kaçtım. Sonra babamın yanında yatan ağabeyim geldi diğer odadan. ‘Baba ne yapıyorsun’ demeye kalmadan bu sefer ona vurdu; o yere yığıldı. Ben de diğer ağabeyimi kaldırayım dedim bize yardım etsin diye. Yorganı kaldırdım, ölmüştü zaten; her yeri delik deşikti. Annem darp olayı yüzünden şikâyetçi olmuştu. Biz geri çektirdik. Keşke çektirmeseydik” dedi.