Denizde kaybolan Furkan’ı 40 metreye kadar dalabilen dalgıçlar arıyor

17 yaşındaki Esenler Oruçreis İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Yıldırım’ın akıntıya kapılarak kaybolmasının üzerinden 29 gün geçti. 15 Temmuz 2017’de Arnavutköy’de arkadaşlarıyla denize giren ve kaybolan Furkan Yıldırım henüz bulunamadı.

Sahil Güvenlik’in kurbağa adamları Arnavutköy Karaburun ile Şile bölgesinde de arıyor. Arama çalışmalarını 40 metreye kadar dalabilen 6 kurbağa adam yapıyor.

TSK’dan Furkan Yıldırım açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Furkan’ın arama kurtarma çalışmaları hakkında resmi sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamada, “15 Temmuz 2017 tarihinde Furkan YILDIRIM isimli bir vatandaşın İstanbul Boğazı Arnavutköy Akıntı Burnu Mevkiinde denizde kaybolması nedeniyle Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan talep üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca arama ve kurtarma harekâtı başlatılmıştır. Bu kapsamda; 08 ve 10 Ağustos 2017 tarihlerinde sualtı görüntüleme ve sonar ile tespit imkânına sahip uzaktan kumandalı sualtı cihazı ve dalgıç personel bulunan TCG AĞ-5 görevlendirilmiştir.” denildi.

Devlet çocuğumu bulsun

Furkan’ın babası Memduh Yıldırım bugün yaptığı açıklada, “Buraya geliyoruz gece gündüz yatıyoruz çadırlarımızda. Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Devletim benim çocuğumu bulsun. Gidip dua edelim bir mezarı olsun diye uğraşıyoruz.” dedi.