Üniversite Kartal’a taşınınca bunalıma girip intihar etti

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde çalışan 55 yaşındaki A.T. isimli yurttaş intihar etti. Bir süredir GATA’da depresyona bağlı tedavi gören A.T., 10 Ağustos Perşembe günü Haydarpaşa Kampüsü’nde intihar girişiminde bulundu.

BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre A.T., çalıştığı birimin Haydarpaşa’dan Kartal’a taşınması nedeniyle bağlı olduğu birime bir dilekçe yazdı. A.T., ‘evinin Kartal’a uzak olduğu, bu nedenle de Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne tayin olmak istediğini’ ifade etti. Ancak bağlı olduğu birimden, A.T.’ye olumsuz yanıt verildi. Sonrasında bunalıma giren A.T., 10 Ağustos’ta intihar girişimde bulundu. İntihar teşebbüsünün ardından Haydarpaşa Numune Hastanesinde yoğun bakımda tedavi altına alınan A.T., kurtarılamadı.

A.T., dün toprağa verildi. Marmara Üniversitesine bağlı olan Haydarpaşa Kampüsü, Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilmişti. Üniversiteye bağlı olan birimler de, özellikle Maltepe Başıbüyük Kampüsü’ne ve farklı kampüslere taşınmak zorunda bırakılmıştı. Öğrenci ve personeliyle yaklaşık 85 bin kişi, durum nedeniyle çeşitli sıkıntı yaşıyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar