İstanbul İtfaiyesi Dünya şampiyonu oldu

İstanbul İtfaiyesi Dünya Ultimate Firefighter (En sıkı itfaiyeci) ödülünü kazandı. İstanbul İtfaiyesi Ultimate takımı ABD Los Angeles’ta düzenlenen, 70 ülke ve 10 binden fazla sporcunun katıldığı 2017 Polis ve İtfaiye Oyunları’nda +35 yaş kategorisinde takım halinde tüm rakiplerini geride bırakıp dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Ultimate Firefighter (En sıkı itfaiyeci) yarışları dünyadaki tüm itfaiyelerin en popüler yarışması olup, dayanıklılık, hız, güç gibi birçok beceri gerektiren bir spor dalıdır.

İstanbul İtfaiyesi’nin ardından, 2.liği Çek Cumhuriyeti İtfaiyesi, 3.lüğü ise ABD, Norveç ve Almanya İtfaiye takım karmasından oluşan ekip aldı.

Takım şampiyonluğunun ardından bireysel olarak ülkemizi ultimate firefighter (en sıkı itfaiyeci) yarışlarında temsil eden Yasin Bilmez de +35 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

2016 yılında İspanya’da yapılan Avrupa Polis ve İtfaiye Oyunları’nda da altın madalya alarak en sıkı itfaiyeci olan Yasin Bilmez, bir yılın ardından dünya şampiyonasında da altın madalya kazanma başarısı göstererek Türkiye’nin gururu oldu.

Madalya kazanan sporcular:

Ultimate (Takım) – Altın Yasin BİLMEZ, Nurettin ÜNAL, Ramazan ALPUL, Ersan SOYDAN

Ultimate (Bireysel) – Altın Yasin BİLMEZ

Bench Press 59 kg. – Altın Halit PINAR

Bench Press 66 kg. – Altın Şükrü AKYILDIZ

Bench Press 74 kg. – Bronz Nurettin ERTEKİN