Şile’de ağaç katliamı

İstanbul’un gözden uzak noktası olarak bilinen doğa harikası Şile’de ağaç katliamı yaşanıyor. Şile Saklıköy villalarında oturan bir grup kamuya ait arazideki ağaçları kesti. Bu durum Belediye ekipleri ve Jandarma tarafından tutanakla kayıt altına alındı.

İstanbul Şile’de akıl almaz bir ağaç katliamı yaşandı. Şile Saklıköy villalarında oturan bir grup, manzaralarına engel olduğu gerekçesi ile kamu arazisinde bulunana ağaçları katletti.

Jandarmayı görünce özür dilediler

Bölgede bulunan duyarlı vatandaşların ihbarı ile birlikte olay yerine gelen jandarma ve belediye ekipleri ağaç katillerine engel oldu. Resmi işlem başlatan ekipler yaşananları tutanak altına aldı. Ağaç katliamını gerçekleştiren grup karşılarında jandarmayı görünce panikleyerek özür dileme yöntemini seçti. Şahısların haklarında adli işlem başlatıldı.

Durumu karşı koyan bölge sakinlerinden biri yaptığı açıklamada “Burada büyük bir ağaç katliamı yaşandı. Yazık günah değil mi? Kendilerine bile ait olmayan arazideki ağaçları katlettiler. Nerede Gezi’de ortalığı bir birine katanlar?’ ifadelerini kullandı.