TELE 1 adıyla yeni bir haber kanalı kuruldu

Yeni haber kanalı TELE 1 kuruldu. Peki TELE 1 kimindir, kadrosunda hangi gazeteciler bulunacak ve uydu frekans bilgileri nedir?

- Yorumlar

TELE 1 televizyonu yayın hayatına başladı. Türkiye’deki haber kanallarının arasına katılan yeni haber kanalı TELE 1 bomba gibi geliyor.

Kanal şu anda Turksat uydusunda ‘Kültür Türk’ adıyla yayın yapan bir televizyon kanalının adının değiştirilmesiyle kendi yayınlarını yapmaya başlayacak. Kanalın genel yayın yönetmeni Gazeteci Merdan Yanardağ oldu. Yanardağ Twitter’dan yaptığı açıklama ile TELE 1’in yayın hayatına başladığını duyurdu.

Yanardağ yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin yeni haber kanalı Uydu ve D-Smart üzerinden yayında. Şimdilik Kültür Türk adıyla yayın yapan televizyonun adı ‘TELE 1’ olacak. Ben de Türkiye’nin yeni haber kanalında ben de olacağım. Genel Yayın Yönetmeni, programcı ve yorumcu olarak görev yapacağım.” dedi. Yanardağ, “Yeni ve muhalif haber kanalında merkez medyanın ekran vermediği çok önemli ve sürpriz isimler olacak. Yeni haber kanalı Türksat 4-A Uydusu ve D-Smart 273, Digiturk Uydu Paketi 230. sırada.. Uydu Frekansı; 11 824, Sembol Rate; 8000, Vertical. Yakında Digiturk ve kablolu yayında da (Tele-dünya ve Tivibu) olacağız. Türkiye’nin demokratik dengelerini kuracağız. Hayırlı olsun! Merkez medyanın sinsi yandaşlığını, korkaklığını, gerici medyanın kuşatmasını kıracağız. Yeni haber kanalını lütfen bütün çevrenize duyurun.” dedi.

Kanalın haberci kadrosunda Ümit Zileli, Haluk Şahin, Musa Özuğurlu, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Defne Sarısoy, Enver Aysever, Duygu Özel, Tuncay Mollaveyisoğlu, Sinan Meydan, Ömer Ödemiş, Merdan Yanardağ, Nahit Duru, Yılmaz Polat, Derya İzbul, Mehmet Güç, Necati Yıldırım, Gürsel Doğan, Atakan Sönmez, Çağlar Tekin, Alev Doğan, Tayfun Talipoğlu, Yılmaz Polat, Cüneyt Ayral gibi isimler bulunuyor.

TELE 1 Turksat frekansı nedir

TELE 1 televizyonunu Türksat 4A uydusundan izleyebilmek için alttaki frekans bilgilerini kullanmanız gerekmektedir.

Frekans: 12034
Polarizasyon: V – Dikey
SR: 27500
Fec: 3/4

Digiturk 48. kanal
D-Smart 273. kanal

x