Sultanbeyli kurban kesim alanı Mimarsinan Mahallesi’nde

Sultanbeyli’de Kurban Kesim Alanı’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Kurban kesim alanında tüm ihtiyaçlara cevap veriliyor.

Sultanbeyli Belediyesi Kurban Kesim Alanı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşların rahatlıkla kurban ibadetlerini yapabilecekleri kesim alanının hazırlıkları aralıksız sürüyor.

Kurban satıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde hazırlanan kurban kesim alanının çalışmaları tüm hızıyla sürerken alana gelen vatandaşların memnun bir şekilde ayrılması için de her şey düşünülmüş durumda.

Yaklaşık olarak 87 dönümlük alan üzerine kurulacak olan kurban kesim alanında çadırların büyük bölümünün dolduğu ifade edildi. Kurban kesim alanında berber, çocuk emzirme yeri, üç adet erkekler için mescit olmakla birlikte bir tane de kadınlar için mescit bulunuyor. Kadın ve erkek tuvaletleri, ücretsiz internet ve duş hizmeti, revir de alanda bulunan sosyal imkânlardan bazıları.

Alanda üç adet kesim ünitesiyle birlikte üç adet parçalama ünitesi hizmet verecek. Kurulacak olan çay ocağıyla gün boyu çay hizmetinin yapılacağı kurban kesim alanının etrafı da hırsızlıklara karşı önlem amacıyla tellerle çevriliyor. Ayrıca yakın zamanda Kent Meydanı’ndan başlayacak her 30 dakikada bir ücretsiz servislerle vatandaşların kesim alanına gelmeleri kolaylaşacak. Araçlarıyla gelmek isteyenler için de üç parçadan oluşan otopark alanda mevcut hale gelecek.

Bayramın birinci günü kahvaltı ve kavurma ikramının olacağı kurban kesim alanında Sultanbeyli Belediyesi’nin veterinerleri denetimlerini yapmak için her daim hazır bulunacak. Bununla birlikte 24 saat boyunca zabıta ekipleri asayişi sağlamada görev başında olacaklar.

Sultanbeyli Belediyesi Kurban Kesim Alanı Adresi

Sultanbeyli’de Kurban Kesim – Satış Noktaları aşağıda yer almaktadır.

Mimar Sinan Mahallesi Turan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi

(Alt kısmı – Spor ve Kent Parkı Alanı)

Adil Mahallesi Salihler Caddesi Anayurt Sokak No: 4

Adil Mahallesi Said Nursi Caddesi Gökdere Sokak No: 2

Orhangazi Mahallesi, Şehitler Caddesi Kale Sokak. No: 15

Orhangazi Mahallesi Cihan Caddesi No: 41

Turgut Reis Mahallesi Huzur Caddesi No: 7

Mehmet Akif Mahallesi Petrol Yolu Caddesi No: 194