Yeşile ve doğaya doyacağınız Sarıyer’in parkları

Yaz geldi, güneş yüzünü gösterdi. İçinizden gelen “Haydi kalk, hafta sonu gezelim” sesine kulak verin. Bütün kış evde oturdunuz, e biraz da sıkıldınız. Ama şimdi dışarı çıkmanın tam zamanı. Rotayı belirlemek bizden, hafta sonu kaçamağı sizden. Ailenizle birlikte doyasıya vakit geçirmeniz için Sarıyer’in birbirinden keyifli parkları sizleri bekliyor.

- Yorumla

Sarıyer’in En Büyük Parkı

Adını, mahalleli Üsteğmen Uğur Taşçı’nın Cizre’de şehit düşmesi üzerine Sarıyer Belediye Meclisi kararı ile alan, Ferahevler Uğur Taşçı Parkı yaklaşık 10 dönümlük bir arazi üzerine kurulu. Açılışını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yaptığı parkın kurdelesi “Bu sahada nice Uğurlar yetişecek” sözleri ile kesilmişti. Park şimdi tam da amacına uygun olarak, gençlerin kaliteli zaman geçirmelerine vesile oluyor.

Oyun alanları, yürüyüş yolu ve spor alanına sahip parkta bulunan basketbol ve futbol sahası gün boyunca Sarıyerlileri misafir ediyor. Ayrıca Kompleks’te 7-14 yaş grubu gençlerin faydalanması için Sarıyer Belediyesi’nin her mahalleye kurduğu Gençlik Eğitim Merkezi şubesi ile 3-6 yaş arası çocukların eğitim aldığı Gündüz Bakımevi de yer alıyor.

x
Yorumlar