CHP’li 81 il başkanı Nevşehir Kartal Otel’de bir araya geldi

CHP’li 81 ilin il başkanları, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde bulunan Kartal otelde bir araya geldiler. Kartal Belediyesi’ne ait Nevşehir’deki otelde bir araya gelen 81 ilin il başkanları genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl’ün de katılımıyla parti içi istişare toplantısı yapacak.

Kartal Otel’de bir araya gelen CHP’li il başkanları parti içi istişare toplantısı yapacak. CHP Nevşehir il başkanı Kamil Gülmez yaptığı açıklamada; “Adalet ve Kalkınma Partisinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine asla pabuç bırakmayacağız. Erdoğan rejimi her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına almaya çalışmaktadır.” dedi.

Kartal Otel’de bir araya geldiler

Kamil Gülmez, açıklamasında; “Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgahlayan Erdoğan iktidarının, FETÖ ile yolları bugün ayrılmış gibi görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içerisinde oldukları görülmektedir.

Ortada bir casusluk su yoktur. Anayasa mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır.

Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış şimdi de genel başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç genel başkanımızı tehdit ederek topluma korku salmaktır. Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz.

Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.