Kartal’da yeni bir spor kulübü kuruldu

Kartal’da yeni kurulan Kartalpaşa Gençlik ve Spor Kulübü birçok branşta hizmet verecek. Kartalpaşa’nın futbolun yanı sıra, okçuluk, golf, zumba, plates, badminton ve wushu gibi 45 değişik branşta hizmet vereceği öğrenildi.

Kurucu başkanlığını Kubilay Salihvatandaş’ın olduğu Kartalpaşa Gençlik Ve Spor Kulübünün 1. olağan genel kurul toplantısı 12 Ağustos 2017 Cumartesi günü Soğanlık YKM’de gerçekleştirildi. Kongreye Ak Parti İstanbul il yönetim kurulu üyesi Orçun Şekeroğlu, Ak Parti Kartal ilçe başkanı M. Mehdi Akman da dahil çok sayıda davetli katıldı.

Kongrede açılış konuşması yapan kurucu yönetim kurulu başkanı Hüseyin Kubilay Salihvatandaş, “Kartalpaşa Gençlik ve Spor Kulübümüz Kartalımızdaki çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve heryaşta spor yapmak daha önemlisi sporlar içiçe yaşamak isteyen her yaşta herkese hizmet etmek için kuruldu.

Gençlik ve Spor Kulübümüz Sporun her branşında ve geniş kitlelere hizmet vermek hedefiyle yola çıktık. Sporun sadece futboldan oluşmadığını söylemek, dünya atletizm şampiyonasında dünya şampiyonu olan Ramiz Guliyevler yetiştirmek için yola çıktık.

Kartalda sporun futbol dışında okçuluktan güreşe, zumbadan pilatese, bayram futbolundan golfe, badmintondan wushuya gibi 45 değişik dalda 3 yılda 5000 sporcuya ulaşmak için yola çıktık.

İlk yılımızda Kartalda “ Kartal 1.Spor Etkinlikleri Festivali” ni hayata geçirmek için yola çıktık.

En önemlisi borcumuz olanlara borcumuzu ödemek için yola çıktık. Kim mi borcumuz olanlar.

En büyük borcumuz ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları şehitlerimiz, bu ülke için canını veren Ömer Halis Demirler, Fethi Pekinler, “biride çıkıp demiyor ki eren iyi ki varsın” diyen iki gün önce bu ülke için canını gözünü kırpmadan veren 16 yaşındaki Eren Bülbüller için yola çıktık.

Devlete, millete ve vazgeçilmez değerlerimize gönülden bağlı spor gençliği yetiştirmek için, başlıyoruz. Saygılarımla.” dedi.

KARTALPAŞA YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Kongrede seçilen divan kurulu Temel Yaz, Av. Mürsel Sarı ve Zehra Bozkurt’tan oluşurken, yönetim kurulu da belli oldu.

Kartalpaşa Gençlik ve Spor Kulübü 1. olağan genel kuruluna çelenk göndererek destek verenler arasında; Kartal Belediyesi başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tuzla Belediyesi başkanı Şadi Yazıcı, Şile Belediyesi başkanı Mimar Can Tabakçı, Sancaktepe Belediyesi başkanı İsmail Erdem, Ak Parti Kartal genlik kolları başkanı Av. Muhammet Talha Kor, Ak Parti Kartal Belediyesi meclis üyesi Mimar Yunus Fırat Aydın, BJK Kabataş Vakfı yönetim kurulu, Kabataş Erkek Liseler Derneği yönetim kurulu, İstanbul İnşaatçılar Derneği yönetim kurulu da yer aldı.

YÖNETİM KURULU ASİL

 1. Hüseyin Kubilay SALİHVATANDAŞ
 2. Ender AYDIN
 3. Ozan ÖZ
 4. Vedat YALAŞ
 5. Zekeriya BEKTAŞ
 6. Abdullah GÜMÜŞ
 7. Av. Bedirhan Oğuz BAŞIBÜYÜK

YÖNETİM YEDEK

 1. Yavuz ÇELİK
 2. SMMM Mustafa BEKTAŞ
 3. Erdinç DEMİR
 4. Alparslan BEKTAŞ
 5. Göçhanbeyi TAŞTEKİN
 6. Uğur PINAR
 7. Engin AYDIN

DENETİM KURULU ASİL

 1. Av. Muammer BEKTAŞ
 2. Av. Mürsel SARI
 3. Mehmet Emin YAVUZ

DENETİM YEDEK

 1. Engin AYTEKİN
 2. SMMM Dural MUTLU
 3. Av. Yavuz CANARSLAN

DİSİPLİN KURULU ASİL

 1. Temel YAZ
 2. Resul ÖZDEMİR
 3. Caner ÜNAL

DİSİPLİN YEDEK

 1. Murat ALKAN
 2. Serdar GÜLÇİÇEĞİ
 3. Ali YAVUZ