Esenler’de yazlık sinema günleri

Esenlerlileri Yeşilçam’ın unutulmaz filmleriyle buluşturacak ‘Yazlık Sinema Günleri’ 18 Ağustos Cuma akşamı, usta sanatçı Perihan Savaş’ın katılımıyla başlıyor.

Esenler Belediyesi, Türk sinemasının unutulmaz yönetmenlerini en beğenilen filmleriyle anıyor. 18-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Yazlık Sinema Günleri’nde 9 film gösterimi yapılacak. Etkinlik kapsamında ilk olarak ünlü oyuncu Perihan Savaş’ın katılımıyla, “Sosyete Şaban” adlı film, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda, 18 Ağustos Cuma günü, saat 20.30’da gösterilecek.

PATLAMIŞ MISIR VE GAZOZ EŞLİĞİNDE UNUTULMAZ FİLMLER

Bu yıl ilki gerçekleşecek ‘Yazlık Sinema Günleri’nde; “Gelin”, “Gülen Gözler”, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Sosyete Şaban”, “Birleşen Yollar”, “Reis Bey”, “Çizme”, “Minyeli Abdullah” ve “Süt Kardeşler” filmleri seyirciyle buluşacak. Etkinlik kapsamında, perdeye yansıyacak filmlerin efsanevi yönetmenleri de sinevizyon gösterimiyle anlatılacak. Esenler Belediyesi’nin patlamış mısır ve gazoz ikramıyla renklenecek etkinlikte, izleyiciler nostaljik bir gece yaşayacak.

ESENLER YAZLIK SİNEMA GÜNLERİ PROGRAMI

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak filmler, 18-27 Ağustos tarihleri arasında her akşam saat 20.30’da başlayacak. Açık havada sinema keyfi yaşamak isteyen herkes Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerini ‘Yazlık Sinema Günleri’nde seyredebilecek.

Gün gün izleyiciyle buluşacak filmlerin listesi şöyle:

18 Ağustos Cuma – Sosyetik Şaban
19 Ağustos Cumartesi – Gülen Gözler
20 Ağustos Pazar – Minyeli Abdullah
21 Ağustos Pazartesi – Gelin
22 Ağustos Salı – Birleşen Yollar
23 Ağustos Çarşamba – Reis Bey
24 Ağustos Perşembe – Çizme
25 Ağustos Cuma – Selvi Boylum Al Yazmalım
26 Ağustos Cumartesi – Süt Kardeşler

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar