Kartal’da “Başkomiser Haydar” kıskıvrak yakalandı

İstanbul Kartal’da “Başkomiser Haydar” kurulan pusu sonucu kıskıvrak yakalandı. Kendisini polis olarak tanıtan kişi polis operasyonu ile ele geçirildi.

Kartal’da iddiaya göre kendisini baş-komiser olarak tanıtan Şervet A. isimli kişiyi dolandırmaya kalktı. Servet A.’yı telefonla arayarak kendisini başkomiser Haydar K. olarak tanıtan kişi, Servet A.’ya kimliğinin suçlular tarafından çalındığını, onu bu işten kurtaracağını, ancak savcılığın aramasında evinde değerli eşyalar bulunursa tutuklanacağını söyledi.

100 bin TL’lik değerli eşyayı aldı

Servet A. da bu sözlere inanarak evinde 83 tane cumhuriyet altını, 32 çeyrek altın, 6 yarım altın, 2 altın zincir ve 2 bilezik olduğunu söyledi. Servet A.’nın evine giden şüpheli 100 bin lira değerindeki değerli eşyayı alarak kayıplara karıştı.

Bir arkadaşına bu olayı anlatan Servet A. arkadaşının ikazıyla dolandırıldığını anladı ve polise başvurdu. Dolandırıcı 2 gün sonra tekrar Şevket A.’yı aradı ve telefonu açan kızına, onun da aynı şekilde şüpheli durumda olduğunu söyleyerek evde para var mı diye sordu. Durumu polise bildiren Şevket A. ardından kızı evlerinde 83 bin lira var gelin alın dedi.

Buluşma yerinde pusu kuran, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri dolandırıyı kıskıvrak yakaladı.

7 kişiyi daha dolandırmış

33 yaşındaki Serat A. nın Kartal, Bağcılar, Fatih ve Maltepe’de 7 kişiyi daha dolandırdığı anlaşıldı. Toplam çarptığı para ise 460 bin TL olarak belirlendi.