Pendik Kadın Dayanışması piknikte bir araya geldi

90’a yakın kişinin biraraya geldiği bir piknik düzenleyen Pendik Kadın Dayanışma Derneği, önümüzdeki dönem daha etkin işler yapmak için enerji topladı.

Pendik Kadın Dayanışma Derneği, İstanbul’un kadınlar için en dertli bölgelerinden birinde uzunca bir süredir faaliyet gösteren yerel bir dernek. Kavakpınar mahallesinden kadınların ulaşım sorunu nedeniyle başlattığı çalışmanın biraraya getirdiği farklı kesimlerden kadınların yıllar içinde emek emek binaya kavuşturduğu, binadan önemlisi kadınları birbirine kavuşturan bir oluşum.

Kadınların dertlerini, sorunlarını, yapmak istediklerini tartışıp konuştukları, çözüm için biraraya geldikleri dernek, ayrıca Pendik’te etkin olarak çalışan köy ve yöre dernekleri, yerel meclisler ile de ortak işler yaparak onların gündemlerine kadınların sorunlarını ve taleplerini de sokuyorlar.

Pendikli kadınlar 5 Ağustos’ta derneklerinin çağrısıyla Pendik sahilinde piknik yaptılar. Ortak sofralar kurdular, ortak dertlerini konuştular. 90’a yakın kişinin katıldığı piknikte şarkı türkü de, şiir de, elbette oyun da eksik kalmadı…

Pendikli kadınlar önümüzdeki dönem güzel işlere imza atmak için enerji toplamış görünüyorlar… Herhalde artık oralardan daha çok haber alacağız…

(Ekmekvegül)