Gökhan Yüksel

Halkalı’da çıkan fabrika yangınına 174 personel ve 55 araçla müdahale edildi

- Yorumla

İstanbul Küçükçekmece’de bir kağıt fabrikasında yangın meydana geldi. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

Yangın, saat 14:00 sıralarında Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesi Sarmaşık Sokak üzerinde bulunan iki katlı kağıt fabrikasında çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Sefaköy, Kocasinan, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Fatih, Şişli, Ümraniye, Çatalca, Seyrantepe, Bayrampaşa, Mimarsinan, Sultanbeyli, Kayışdağı, Beylikdüzü, Bağcılar itfaiye ekipleri ve yangın söndürme helikopteri Alev Kartalı intikal etti.

174 personel ve 55 araçla müdahale

Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler 174 personel, 55 araçla müdahalede bulundu. Ekiplere takviye olarak İBB Yol Bakım ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başlanlığı’ndan, İSKİ ve İlçe belediyelerden de su ikmal araçları sevk edildi. Alev Kartalı da Küçükçekmece Gölü’nden toplam 46 yükleme yaparak 85 sortide 253.551 litre su kullanıp yangına müdahalede bulundu. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Ayrıca ekiplerin çalışmaları sırasında İBB Lojistik Destek Merkezi’nden mobil büfeler olay yerinde hazır bulundu.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

x
Yorumlar