Kübra Nur’un akciğeri nakledilen Kartallı genç doktordan acı haber

- Yorumla

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesinde asistan olarak görev yaptığı sırasında, akciğer nakli olan hastalarla ilgili çalışmalara katılan Dr. Muhiddin Demirel, Haziran ayında viral enfeksiyona bağlı nedeni belli olmayan bir pnömoni geçirmiş, yapılan tüm müdahalelere yanıt vermeyince 30 Haziran’da yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Yakalandığı pnömoni(zatürre) yüzünden iki akciğerini kaybeden Demirel uzun süre makineye bağlı yaşam mücadelesi vermişti. Çoklu organ yetmezliği yaşamaması için 15 Temmuz’da yapay akciğer makinesine bağlanmış ve organ nakli için çağrıda bulunulmuştu. Genç doktorun ailesinin ve arkadaşlarının çabaları sonuçsuz kalmamış, Hatay’da balkondan düşerek hayatını yitiren 18 yaşındaki Kübra Nur Coşkun’un akciğerleri başarılı bir operasyonla genç doktora nakledilmişti.

Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki kardiyoloji uzmanı Dr. Muhiddin Demirel hayatını kaybetti. Nakil yapılan hastanede, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Dr.Muhittin Demirel’in kalbi 20 Ağustos gecesi durdu ve genç doktor yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dr.Muhittin Demirel’in cenazesi bugün ikindi namazından sonra Çorum’da toprağa verilecek.

x
Yorumlar