Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallesi’ndeki kurban satış ve kesim alanı bayrama hazır

- Yorumla

Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan kurban satış ve kesim alanında çadırlar kuruldu, kurbanlar alıcılarını beklemeye başladı.

Yaklaşık olarak 87 dönümlük alan üzerine kurulan kurban kesim alanında çadırlarda geçen seneye göre artış gözlenirken kurban kesim alanında çocuk emzirme yeri, üç adet erkekler için mescit olmakla birlikte bir tane de kadınlar için mescit bulunuyor. Kadın ve erkek tuvaletleri, ücretsiz internet ve duş hizmeti, revir de alanda bulunan sosyal imkânlardan bazıları.

Alanda üç adet kesim ünitesiyle birlikte üç adet parçalama ünitesi hizmet verecek. Kurulan çay ocağıyla gün boyu çay hizmeti verilen kurban kesim alanının etrafı da hırsızlıklara karşı önlem amacıyla tellerle çevrildi. Ayrıca kurban kesim alanına gelmek isteyenler saat 09.30’dan itibaren her yarım saatte bir Kent Meydanı’ndan kalkan ücretsiz servislerle ulaşım sağlayabilecek. Araçlarıyla gelmek isteyenler için de üç parçadan oluşan otopark alanda mevcut hale geldi.

Bayramın birinci günü kahvaltı ve kavurma ikramının olacağı kurban kesim alanında Sultanbeyli Belediyesi’nin veterinerleri denetimlerini yapmak için her daim hazır bulunuyor. Bununla birlikte 24 saat boyunca zabıta ekipleri asayişi sağlamada görev başında olacaklar.

x
Yorumlar