Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafına çok sert çıktı

- Yorumla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nde atletle yemek yerken görüntülenmesiyle ilgili “Atletle yemek yiyor, sonra da ‘vatandaş’ deniliyor. Sen Atatürk’ü atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Bunlar trajikomik görüntüler” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

  • Şimdi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar ‘İstemezük’ diyorlar. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. İki ili, Artvin ve Rize’yi kucaklayacak bu havalimanı, adam ‘İstemezük’ diyor. Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir. Su ve yol medeniyet göstergesidir.
  • Tuvalete gidişin fiyatı 1 milyondu ya. Nerelerden nerelere getirdik ülkeyi.
  • Suriye’nin kuzeyinde biz PYD’ye, YPG’ye bir sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız. Şunu da söyleyeyim; bazıları ‘Kürt devleti’ filan deyip duruyorlar. Ben bunu Kürt kardeşlerime bir hakaret telakki ediyorum.
  • Bazıları yazıyor, “Şu kadar ‘Hayır’ oyunu nereye koyacaksın?”. Geç o işleri. Bir tane ‘Evet’ fazla olursa bu iş bitiyor.
  • Sözde adalet yürüyüşü yapıyor birisi, Ankara’dan çıkmış İstanbul’a yürüyor. Arada sırada bir de karavana oturuyor ve atletle bir yemek yiyor. Bugün de baktım ki, bir gazete başlık atmış, ‘Vatandaş falanca.’ Bu benim vatandaşıma hakarettir. Benim vatandaşım böyle, hele hele bir siyasi partinin, anamuhalefetin başında olacak, çağıracak gazeteciyi, ‘Gel, benim bu fotoğrafımı bir çek.’ ve ondan sonra da ‘Ben Atatürk’ün partisinin başıyım.’ Sen Atatürk’ü böyle atletle, yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Böyle bir şey var mı?

x
Yorumlar