“Hayatımızdaki Engelleri Beraber Kaldırıyoruz”

Sancaktepe Belediyesi ve İSÖM desteği ile engelli bireylerin neler yapabildiklerini göstermek ve toplumsal varlıklarına ilişkin vurgu yapmak amacıyla “Hayatımızdaki Engelleri Beraber Kaldırıyoruz” adlı resim yarışması düzenledi.

Sancaktepe Belediyesi bir süre önce başlattığı resim yarışmasını sonuçlandırarak 27 Şubat Çarşamba günü Samandıra Kültür Merkezi’nde ödül töreni düzenledi. Ödül törenine Belediye Başkanımız İsmail Erdem, Kaymakam Feyzullah Özcan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürü Bekir Köksal ve vatandaşlar katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Başkan İsmail Erdem ödül töreninde yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların bu toplumun bireyleri olduğunu ama asıl engeli, kendilerine duyarlı olmayanların oluşturduğunu söyledi. Başkan Erdem, “Türkiye’deki engelli bireylerin yaşama dair umut taşımalarının sağlanmasında, yaşamda var olduklarının gösterilmesinde, toplumsal katılımlarının gerçekleşmesinde ve en önemlisi ‘yapabilirim’ duygusunu yaşamalarında katkıda bulunulacak her çalışma önemlidir. Düzenlenen bu yarışmayı ve sergiyi, toplumun engelli bireylere yönelik olumsuz ön yargılarının değişmesinde, onların da bu toplumun bir parçası olduklarını anlamalarında ve bulundukları güç koşullara rağmen yaşama tutunmada ne kadar başarılı olabileceklerini göstermede, toplumsal yapıya katkı sağlaması bakımından anlamlı buluyorum” dedi.

Kaymakam Feyzullah Özcan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürü Bekir Köksal ise yaptıkları konuşmada, engelli vatandaşlara karşı kurum, kuruluş ve bireysel anlamda daha anlayışlı ve duyarlı olunması çağrısında bulundu.

Protokol konuşmalarının ardında dereceye girenlere ödülleri verildi. Programda İSÖM Engelli Müzik Grubu’nun verdiği mini konser ilgi ile izlendi. Fuaye alanında sergilenen resimler, vatandaşlar ve protokol tarafından gezildi.


11

 

 

 

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar