Gökhan Yüksel

Kadir Topbaş: Çok sağlıklıyım, doğal besleniyorum

- Yorumla

İBB Başkanı Kadir Topbaş, bir gazetecinin sağlığıyla ilgili sorusuna “Çok sağlıklıyım, doğal besleniyorum” cevabını verdi ve sağlıklı yaşam tüyolarını anlattı.

Basın mensuplarıyla birlikte İBB Ağaç AŞ’ye ait Aliböyköy’deki Bahçe Market’inde incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir gazetecinin kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı iddialarıyla ilgili sorusuna gülümseyerek, “Demek hastaneye kaldırılmışım öyle mi? (Gülüyor). Ne kadar ömür biçiyorlar bana? (Gülüyor) Baktılar ki başkana başka türlü bir şey olmuyor. Böyle bir takım söylentilerle ne yapsak diyorlar dimi?” cevabını verdi.

Tamamen doğal beslendiğini ve bir rahatsızlığının olmadığının altını çizen Kadir Topbaş, “Detaylarını söylemeyeceğim ama yapılan testlerde oldukça iyi bir bünyeye sahip olduğum söyleniyor. Çünkü bizim bebekliğimizde henüz mamalar çıkmamıştı, margarin yoktu. Biz her şeyi turfanda, mevsiminde yedik. Dokunulmuş, genleriyle oynanmış sebze ve meyvelerle yetişmedik” dedi.

KANSER OLDU DEMİŞLERDİ

2004’te İBB Başkanlığı görevine ilk geldiğinde de “Başkan kanser oldu, 6 aylık ömrü var. Oğlum annesine soruyor, bir şeyi mi var, bana söylemiyor diye” ifadelerini kullanan Başkan Topbaş, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Oğluma kulak misafiri oldum ve dedim ki, oğlum 6 ay beklersin ve yaşarsak onlar yalancı. Ama eğer 6 aya gidersek doğru söylüyorlar. Şimdi de demek ki yine öyle söylüyorlar. Tabi o diyenlere söylemek istemiyorum ama Elhamdülillah hiçbir problemim yok. Vücudumda hiçbir rahatsızlığım yok, gayet iyiyim ve sağlıklıyım. Niye? Çünkü çok hassasiyet gösteriyorum. Bizim evimize asa margarin girmez. Her yerden çikolata yenmez. Çok olmamak üzere tam buğday ekşi mayalı ekmek yeriz. Bunu tavsiye ediyorum. Veya çavdar ve arpa ekmeği yiyoruz.”

“DUA EDİN, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ŞARTTIR”

“Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buğday ve arpa karışımı ekmek yerdi. Ben de bir dilim ondan alabiliyorum. Yine Peygamber Efendimiz (S.A.V.) peyniri cevizle birlikte yermiş” diyen Başkan Topbaş açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bunlara dikkat ediyorum. Her sabah 7 tane zeytinim ve 1 incirim var. Tavsiye ediyorum. Zerdeçalım ve bir tatlı kaşağı çörek otum var. Tavsiye ediyorum. Mümkün mertebe bunlara hassasiyet gösteriyorum. Sağlıklı yaşamak için sağlıklı besinlere erişmek lazım. Şimdi tam doğal yetişen domates zamanı, bol bol domates suyu içiniz. Badem mesela, bakın ne faydaları var. İnternetten özellikle İbrahim Saraçoğlu Hocamızın tavsiyelerini çok dinliyorum, takip ediyorum. Kendisi büyük bir bilim adamı ve tavsiyeleri çok doğru. Size de takip etmenizi tavsiye ederim. Bir de sağlığımı neye borçluyum biliyor usunuz? Üzerimde çok dua olduğuna inanıyorum. Müthiş dua aldığıma inanıyorum. O başka bir şey…”

x
Yorumlar