İstanbul’da tarihe ışık tutan antikalar sergisi

Beyoğlu’nun Kültür – Sanat hayatına Antikanın kokusunu ve renklerini katan Beyoğlu Antika Festivalinin üçüncüsü Taksim Meydanı’nda kurulan Etkinlik Alanında başladı.

Beyoğlu’nda Mayıs ayında başlayan ve altı ay sürecek olan “Beyoğlu Festivalleri” kapsamında düzenlenen Antika Festivali’nin açılışı Taksim Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Beyoğlu’nun Kültür-Sanat hayatına Antikanın kokusunu ve renklerini katan Antika Festivali, 04 Eylül’e kadar, tarihe tanıklık etmiş binlerce eseri antika tutkunlarıyla buluşturacak.

İstanbul’un dört bir yanından Türkiye’nin en iyi 54 antikacısı Beyoğlu’nda buluştu. Osmanlı Dönemi’nden kalma eserlerden, Çanakkale Zaferi’ne tanıklık eden kılıçlara kadar binlerce antikanın vatandaşların beğenisine sunulduğu festivalin açılış töreni Taksim Meydanı’nda kurulan etkinlik alanında gerçekleştirildi.

İki hafta sürecek festival kapsamında Taksim Meydanı; söyleşiler, eski mobilya restorasyonuyla ilgili altın varak ve gomalak işlerinin canlı uygulamalarının yanı sıra antikanın tüm alanlarında yapılacak birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Vatandaşlar 04 Eylül’e kadar devam edecek Antika Festivali’nde, etkinlik alanı içerisinde kurulan sahnede düzenlenen mezat, söyleşi ve müzik dinletileri ile keyifli dakikalar yaşayacak.

Mayıs ayında başlayan Beyoğlu Festivalleri, Antika Festivalinin ardından gerçekleştirilecek olan Altın Eller, Sahaf, Meraklı Zihinler Bilim Şenliği, Tasarım ve Sokak Lezzetleri festivalleri ile Kasım ayının sonuna kadar devam edecek.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar