Kartal’da ortalama ev kiraları 2017

- Yorumlar

“İstanbul Kartal’da ortalama kira fiyatı kaç para oldu?” sorusu ev arayan kiracılar ya da evini kiralamak isteyen ev sahipleri için merak edilen bir konu. Kartal’da ortalama ev kirasının ne kadar olduğunu sizin için araştırdık.

Kartal’da Atalar Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karlıktepe Mahallesi, Kordonboyu Mahallesi, Kordonboyu 2 Mahallesi, Orhantepe Mahallesi, Orta Mahalle, Petrol-iş Mahallesi, Soğanlık Yeni Mahalle, Topselvi Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Yakacık Yeni Mahalle, Yalı Mahallesi, Yukarı Mahalle ve Yunus Mahallesi olmak üzere 21 tane mahalle bulunuyor.

Kartal’da 100 metrekare büyüklüğünde standart bir dairenin ortalama kira değeri 1572 TL olarak ortaya çıkıyor. Ancak fiyatlar, konutun bulunduğu yer toplu ulaşımın ana güzergahında değilse ve konutlar çok yeni bir binada değilse daha düşük seyredebiliyor. Kiralar, dairelerin niteliği arttıkça, bina yaşı düştükçe ve yeri toplu ulaşıma ve merkeze yakınlaştıkça yükselmeye başlıyor.

Endeksa’nın fiyat verilerine göre Kartal’da en düşük kira 1056 TL olurken, en yüksek kira ise 6597 TL oldu. Bu fiyatlar, 100 metrekare standart bir daire içindir.

x