Kadıköy Anadolu Lisesinin pansiyon binası yıkılıyor

- Yorumlar

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yatılı öğrencilerin kaldığı pansiyon binası yıkılıyor. Öğrenciler yeni öğretim yılında prefabrik konutta kalacak.

1968’de hizmete giren bina depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile yıkılacak olan bina yeniden yapılacak.

Bağışlarla yeniden yapılacak

Binada kalanlar ise 300 kişilik prefabrik konuta taşındı. Yeni binanın 2 milyon TL’ye mal olacağı belirtildi. Projeye şimdiye kadar 750 bin TL bağış toplandı.

Kadıköy Maarif Koleji ve Kadıköy Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Fehmi Hasanoğlu ve Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Argun Eğmir’in yaptıkları ortak açıklamada “Milli Eğitim Başkanlığı başta olmak üzere, Kadıköy Belediyesi, Veliler, Okul Aile Birliği, Mezunlar Derneğimiz ve Vakfımız bir ilke imza atarak yatılılarımızı okulun dışına çıkarmadan ortak bir çözüm üretmişlerdir. Okulumuz sınırları içerisindeki geçici yaşam alanlarını biz mezunların ve velilerin bağışları ile yapma teklifimiz Milli Eğitim tarafından kabul edildi.”

x