Şile kurban satış ve kesim alanı bayrama hazır

- Yorumlar

Kurban devirme hücresi ve ikiz ray sitemi ile her 10 dakikada bir kurban kesimi yapılacak teknoloji ile donatılarak dizayn edilen Şile Belediyesi Kurban Kesim Merkezi Kurban Bayramına hazır.

Kurban Bayramının yaklaşması ile vatandaşlarda tatlı bir kurban telaşı başladı. Kurbanlarını güvenli ve dini vecibelerine uygun biçimde kestirmek isteyenler için tamamen hijyenik bir ortamda, uzman kasapların hizmet verdiği, küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının ayrı olduğu Şile Belediyesi Kurban Kesim Merkezi bu bayramda da Şileli vatandaşların hizmetinde olacak.

İşinin uzmanı çalışanları ile helal kesime uygun olarak hazırlanan ve hizmete sunulan kurban kesim merkezi bu yıl da TUVTURK arkasında hizmet verecek. Kurban Bayramı boyunca, kesim merkezi, kurbanlık satış alanı, çay ve servis hizmetleri noktaları aktif kalacak olan merkezde Şile Belediyesi Veterinerlik ekipleri, Fen İşleri ekipleri, Zabıta ekipleri, Temizlik İşlerine bağlı ekipler Bayram süresi boyunca Şile’ye en iyi hizmeti sunmaya devam edecek.

Modern makineler, usta kasaplarla bayram boyunca kesim işlemleri devam edecek. Kurban kesim merkezi devirme hücresi ve ikiz ray sitemi her 10 dakikada bir kurban kesimi yapılacak teknoloji ile donatılarak dizayn edildi. Merkezde kesilecek kurbanlar Belediye ekipleri tarafından poşetlenip hazırlanarak sahiplerine teslim edilecek.

KURBANLIĞA UYGUNLUK ŞİLE BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE

Kurban satış ünitelerinde kurbanlıklar satılmadan önce Şile Belediyesi Veteriner Hekimleri tarafından denetlenirken kurbanlığa uygun olmayan hayvanlar ekipler tarafından (X) işareti ile işaretlenecek. Alanın steril olarak tutulması için belirli aralıklarla dezenfeksiyon işlemleri de yapan ekip, vatandaşlara ve satıcılara yardımcı olmak amacıyla bayram süresince görev yapacak. Veteriner hekimlerin yanı sıra kurban kesiminin dini kurallara uygun ve helal olabilmesi adına ehliyetli kasaplar ve müftülük görevlileri de merkezde bulunacak.

SIRA İÇİN ŞİLE BELEDİYESİ VETERİNERLİĞİNE

Şile Belediyesi Kurban Kesim Merkezinde kurban kestirmek isteyen vatandaşlar karışıklık olmaması adına sıra numaralarını Şile Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden alacaklar. Veterinerlik ekipleri Kurban Bayramının yaklaşması ile kurbanlık alınırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda vatandaşları uyarıyor.

Kurban alırken vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlar arasında; sağlıklı, besili olması ve gebe olmaması, Veteriner sağlık raporunun ve aşı kaydının olması, kulaklarının küpeli olması, sığırların iki yaşını doldurmuş olması kurbanlık alınırken aranması gereken hususlar arasında yer alıyor.

x