Binlerce kişi, aniden MHP’den istifa etti

- Yorumlar

MHP’de istifaların ardı arkası kesilmiyor. Milas, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman’da birçok MHP’li istifa etti. MHP’den istifaların Muğla’da 2 bin kişiyi bulduğu iddia ediliyor.

Muğla merkez ve ilçelerde, MHP’ye kayıtlı çok sayıda üye istifa etti. MHP Muğla eski Milletvekili Metin Ergun, Milas eski İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, belde iken mahalleye dönüştürülen Beçin’in son belediye başkanı Mehmet Balcı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kasım Özkan da istifa eden isimler arasında yer aldı.

MHP Muğla eski Milletvekili Metin Ergun ise, “Sayın Meral Akşener Hanımefendi ile birlikte bu ülkenin dört bir tarafını dolaştık. Gördük ki bu ülkedeki vicdan ve irfan sahibi insanlar yeni bir heyecan, yeni bir oluşum, yeni bir lider kadrosu istiyor. Bu değişimi yıllardır mensubu olduğumuz parti içinde yapmaya çalıştık, ancak olmadı. Bu nedenle yıllardır büyük bir gururla içinde yer aldığımız partimizden istifa kararı aldık” diye konuştu. Ergun, istifa sürecinin devam edeceğini söyledi.

Son günlerde MHP’de yaşanan istifa rüzgarına, Çanakkale’nin Lapseki ve Gökçeada MHP teşkilatı da katıldı. Eski belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 216 kişi, Meral Akşener liderliğindeki oluşuma katılmak için MHP’den istifa etti.

x