Üsküdar belediye başkanından gerginlik hakkında açıklama

- 2 yorum

Üsküdar’da önceki gün gerçekleştirilen kentsel dönüşüm töreni öncesinde gerginlik çıkmış, polis mahalleliye sert müdahale etmişti.

Üsküdar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’nin ‘örnek dönüşüm’ dediği proje kapsamında dört mahalleyi kapsayan yıkım çalışması için düzenlenen tören öncesinde, evlerine değerlerinin çok altında fiyat verildiğini iddia eden mahalleli eylem yapmıştı.

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

“Dün dahil halkımızla görüşmeler yaptık. Doğrudan rıza olmadan tek dönüşüm yok. Üsküdar’ın da Üsküdarlı’nın da hakkını kimseye yedirmeyiz.”

Bu habere 2 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
murat ay

baştan sona yalan konuşuyor kimse ile anlaşılmadı emri vaki şekilde halka muvafakatname dağıtarak ya sözleşmeyi imzalarsınız yada belirlediğimiz rakamı hesabınıza yatırır evinizi yıkarız dediler önerdikleri rakamla anadoluda köyde toprak alamazsın buraların değeri 3500 tl metre kare hesabı yapılmış buraların en az değeri 25-30binlira arası 500 metre altımızda ant yapı en ucuz dairesinin metre karesi 5000$buraya yapılacak olan dairelerin metrekaresini en az 10.000$ dan aşağıya satmayacaklar biz enayi değiliz malımızı bu rantçı mafyalara yedirtmeyeceğiz

murat ay

baştan sona yalan konuşuyor kimse ile anlaşılmadı emri vaki şekilde halka muvafakatname dağıtarak ya sözleşmeyi imzalarsınız yada belirlediğimiz rakamı hesabınıza yatırır evinizi yıkarız dediler önerdikleri rakamda 3500 tl metre kare başına bu komik rakama anadoluda köyde toprak alamazsın buraların değeri 25 -30 bin lira metrekaresi istanbulun zemini en sağlam konumu en güzel yer 500 metre altımızda ant yapı en ucuz dairesinin metre karesi 5000$ buraya yapılacak dairelerin metrekaresini 10.000$ dan aşağıya satmayacaklar biz enayi değiliz malımızı bu rantçı mafyalara yedirtmeyeceğiz.