AK Parti’de ilçe başkanları gidecek, yerine onlar gelecek

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu’nun (MKYK) toplantısında mevcut ilçe başkanları ile ilgili önemli bir istekte bulunduğu öğrenildi.

Erdoğan’ın gençlik kollarındaki isimlerin ilçe başkanı yapılmasını istediği öğrenildi. Partinin yaptırdığı anketlerde, gençlerden yeterince destek görmemelerinin bu kararda etkili olduğu belirtildi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, önceki gün Erdoğan başkanlığında yapılan ve dört saat süren MKYK toplantısında, parti birimlerinin yeni dönem çalışmaları konusunda bilgi alındı.

Toplantıda, hükümet çalışmalarından çok parti genel merkezinin çalışmaları masaya yatırıldı. Toplantıda, ilçe kongrelerinin devam ettiği dile getirilirken, tüm MKYK üyelerinin ilçe kongrelerinde görevlendirilmesine karar verildi.

Erdoğan, kongrelerle ilgili değerlendirme yapılırken, ‘Partimiz yeniden yapılanırken, gençlere ve kadınlara öncelik vermeliyiz. Gençleri ve kadınları parti yönetiminde daha fazla görevlendirmek gerekir. İlçe başkanlarını belirlerken, gençlik kollarından isimleri başkan yapın. İl yönetimlerine de gençlik ve kadın kollarından yöneticiler getirin’ mesajını verdi.

x