Ücretleri ödenmeyen Kartal’daki DAP Yapı inşaat işçileri direnişe geçti

- Yorumlar

DAP Yapı’nın Kartal’daki İSTMARİNA projesinde çalışan taşeron şirket Sandıkçılar İnşaat çalışanı ve İnşaat-İş sendikası üyesi 40 işçi ücretleri ödenmediği için İSTMARİNA satış ofisi önünde direnişe geçti.

DAP Yapı İstanbul Marina projesinde çalışan taşeron Sandıkçılar İnşaat firmasının, işçilerin ücretlerini 1 ila 2 aydır vermemesi nedeniyle, ödenmeyen maaşlarını almak için DAP Yapı İstanbul Marina projesinin satış ofisi önünde direnişe geçti.

Satış ofisinin önüne yürüyüşle gelen işçiler “İnşaat işçisi köle değildir!”, “Direne direne kazanacağız”, “Ücret haktır, gasp edilemez”, “Yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği” sloganları attı.

LASTİK YAKIP BARİKAT KURDULAR

Yürüyüş sonrasında satış ofisi önünde yapılan oturma eyleminin ardından idari birimler binasının önüne kadar bir yürüyüş daha gerçekleştiren işçiler, uyarı niteliğinde lastik yakarak kısa süreli yol kapama eylemi yaptı.

Ardından idari bina giriş ve çıkışları da yakılan lastik ve çöp konteynerleriyle kapatıldı. Gerçekleştirilen uyarı amaçlı eylemin ardından DAP Yapı yetkilileri, işçilerin alacakları olan ücretlerin birkaç saat içinde ödeneceğini söylemesi üzerine eyleme ara verildi.

x