İstanbul’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

İstanbul’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.

İstanbul’daki kutlamalar kapsamında, Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi. Tören dolayısıyla Taksim Meydanı ve Cumhuriyet Anıtı’nın çevresi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Cumhuriyet Anıtı’na, sırasıyla İstanbul Valiliği, Birinci Ordu Komutanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çelenkleri bırakıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile ve askeri ve mülki erkan katıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, daha sonra İstanbul Valilği’nde kutlamaları kabul etti. Valilikteki törene askeri ve mülki erkanın yanı sıra yabancı ülke temsilcileri de katıldı.