Kartallı özel çocuklar milli takım kampını ziyaret etti

- Yorumlar

Kartal’daki Avrasya Özel Çocuklar Derneği’nde eğitim gören çocuklar, TFF’nin Beykoz-Riva’daki idari merkezinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuğu oldu.

TFF’nin davetlisi olarak Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde misafir olan çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Genel Sekreter Kadir Kardaş, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve A Milli Takım oyuncuları ile bir araya geldi.

Bakan Osman Aşkın Bak ve Başkan Yıldırım Demirören, özel olarak ilgilendiği çocuklarımız ile sohbet ederken hatıra fotoğrafları da çekildi. Ay-Yıldızlı futbolcularla çok özel anlar geçiren çocuklarımızın yüzlerindeki mutlu anlar dikkat çekti.

Başkan Demirören: Onları ağırlamak vazifemiz

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, özel çocuklara hayatın mutlu yanlarını göstermenin vazifeleri olduğunu belirterek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ben öncelikle özel çocuklarımızdan özür diliyorum. Çünkü geçen Galatasaray maçı öncesi bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir sorun oldu. Ama bugün bunu telafi ettik. Çok mutluyuz. Çünkü onlar cidden özel özeller. Bugün Milli Takımımız ile beraberler. Allah nasip ederse Eskişehir’deki maça eğer bugün yorulmazlarsa gelecekler veya ekim ayındaki maça gelecekler. Sayın Bakanımızın da dediği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız zaten özel çocuklarımıza çok özel ihtimam gösteriyor, önem veriyor. Bizim de vazifemiz onları ağırlamak, onlara hayatın mutlu yanlarını göstermek.”

Bakan Bak: Milli Takım’a moral olur

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da özel çocukların mutlu olmasının önemine dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı: “Özel çocuklarımızı Milli Takım kampına davet ettiği için değerli Federasyon Başkanımıza ve Milli Takım yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Onlar toplumda özel yeri olan değerli kardeşlerimiz, değerli yavrularımız. Onların bu arzuları bu heyecanları bizleri de mutlu ediyor. Sağ olsun Milli Takımımız önemli Ukrayna maçı öncesi onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydular. Biz de burada onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çok güzel anlar bu anlar. Bu ortamı sağladığı için Futbol Federasyonumuza, Başkan’a, tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ortam. Mutluluklarını yüzlerinde görüyoruz. Onların bu gülümsemeleri Milli Takımımıza da moral motivasyon olur. Umarım, Ukrayna ve Hırvatistan müsabakalarını başarıyla geçeriz. Onları da mutlu ettik, inşallah tüm halkımız da mutlu olur. Burada olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz.”

x