Kartal Cevizli’de cinayet

İstanbul Maltepe’de bir parkta cinayet işlendi. Bir kişi, arkadaşını pompalı tüfekle yaralayarak kaçtı, yaralı kişi hastanede öldü. Polis, cinayetle ilgili bir kişiyi yakaladı.

Olay 25 Ağustos 2020 Pazar günü saat 22:15 sıralarında Cevizli Mahallesindeki bir parkta meydana geldi. Olay yerine giden polisler tarafından Fırat K. isimli kişinin, Yusuf K. isimli kişi tarafından pompalı tüfekle yaralandığı tespit edildi.

Olayı gerçekleştiren Yusuf K.’nın olay yerinden kaçtığı tespit edildi. Olayda kullanılan silah ve 2 adet boş kovan olay yerinde ele geçirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı Fırat K.’yı hastaneye kaldırıldı. Fırat K. yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında şüpheli Yusuf K. aynı gün yakalanarak gözaltına alındı. Olayın iki arkadaş arasında çıkan tartışma nedeniyle meydana geldiği anlaşıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Yusuf K. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Cevizli’de son cinayet haberleri

31 Ağustos 2017’de İstanbul Kartal’da geçimini hurdacılıkla sağlayan Kenan Cevizli (35), gözü dönmüş caniler tarafından önce arabayla ezildi, ardından da pompalı silahla vuruldu. Olay, Kartal Yunus Mahallesi, Karaca sokak üzerinde 29 Ağustos 2017 tarihinde saat 17:00 sıralarında meydana geldi. Yolda yürüyen Kenan Cevizli’ye önce bir otomobil çarptı, sonra aynı otomobilden çıkan birisi pompalı ile ateş etti.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan Cevizli, hastanede öldü. Polis olayla ilgili cinayet soruşturması başlattı. Polisin başlattığı cinayet soruşturması kapsamında, Kenan Cevizli’nin kayınpederi ile oğlu ve damatlarını gözaltına aldı. Yapılan soruşturmada, cinayetin Kenan Cevizli’nin eşinin kavga ederek baba evine dönmesi üzerine çıkan tartışmadan kaynaklandığı belirtildi. Pompalı tüfekle ateş açtığı iddia edilen kayınpeder Bülent G. (58) ile eniştesine otomobille çarptığı belirtilen Sait G.(34) tutuklanarak cezaevine gönderildi.