Aleviler’den 17 Eylül’de Kartal Meydanı’nda ‘Hak ve Adalet’ mitingi

Din odaklı eğitim anlayışına karşı Aleviler, ABF ve Eğitim-Sen öncülüğünde alanlara çıkıyor. 17 Eylül Pazar günü saat 13:00’da İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlenecek ‘Hak ve Adalet Mitingi’ne Aleviler başta olmak üzere tüm demokratik kesimin katılması bekleniyor.

Alevi Bektaşi Federasyonu ve Eğitim-Sen öncülüğünde laik, bilimsel, kamusal, parasız ve anadilde eğitim için “Hak ve Adalet” mitingi düzenleniyor.

17 Eylül Pazar günü saat 13.00’te İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlenecek olan mitingle ilgili kurumların hazırlıkları da sürüyor.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu bünyesindeki Avrupa Alevi kurumları da 17 Eylül’de İstanbul Kartal’da yapılacak olan mitinge katılacaklarını belirten bir afiş hazırladılar.

Konfederasyon, laik, bilimsel, kamusal, parasız ve anadilde eğitim için “Hak ve Adalet” mitingine katılım çağrısı yaptı.

Hazırlanan afişte, “Geleceğimize sahip çıkıyoruz. Laik, demokratik, bilimsel eğitim için adalet istiyoruz. Bu eğitim sistemine itirazı olan cümle canları, 17 Eylül’de saat 13:00’da Kartal Meydanı’na bekliyoruz” denildi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar