“Arap kafile binecek” diye şortlu kadını dolmuştan atan şoför serbest

- Yorumlar

Eminönü’nde şortlu kadını “Arap kafile gelecek” diyerek dolmuşundan indirip hakaret eden dolmuş şoförü gözaltına alındı. Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Eminönü’nde şort giyen kadını hakaret ederek dolmuştan indiren şoför Ramazan Karakaş, gözaltına alındı. Cumhuriyet’in haberine göre, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Karakaş’ın daha önce de taciz ve darp vakalarına karıştığı ortaya çıktı.

İstanbul Eminönü’nde 27 Ağustos akşamı Çiğdem S. isimli genç kadın bindiği 34 TZA 33 plakalı dolmuş şoförü Ramazan Karakaş tarafından “Arap kafile binecek” gerekçesiyle araçtan indirilmek istendi. Araçtan inmek istemeyen Çiğdem S.’ye sözlü tacizde bulunan şoför, savcılıkdaki sorgusunda suçlamaları reddederek, engellilere yardım ettiğini iddia etti.

Önce indirdi, sonra hakaret etti

Çiğdem S.’nin kıyafetlerini ve şortunu göstererek hakaret eden Karakaş, genç kadının üstüne yürüdü. Bunun üzerine Çiğdem S. polisi aradı. Çiğdem S., polisin olay yerine 56 dakika sonra geldiğini ve polis gelene kadar şoförün kaçtığını belirtti. Dolmuştan indirilen ve şoför Karakaş tarafından sözlü tacize uğrayan Çiğdem S., polise verdiği ifade de olayı şu sözlerle anlattı:

Arap kafilesi dolmuşa binince dolmuş şoförü benim inmemi istedi. Ben bu saatte evime başka türlü gidemeyeceğimi söyleyince de şoför, ‘Seni ücretsiz bir şekilde metroya bırakırım’ dedi. Bundan tedirgin oldum ve dolmuştan indim. Sonrasında bir arkadaşımı arayarak beni 15 dakika sonra aramasını söyledim. Dolmuştan indikten sonra şikâyet etmek için dolmuşun plakasını çektim. Bunun üzerine dolmuş şoförü el kol hareketleri yaparak geldi ve ‘Kendini kime s**tiriyorsan s*ktir. Zaten giyinmenden ne mal olduğun belli or*spu. Biz iyilik yapıyoruz o plakayı çekiyor. S*ktir git burdan!’ dedi. Bunun üzerine kendisine bir hakarette bulunmamış olmama rağmen neden bunları söylediğini sorduğumda da, ‘S*ktir git, elimde kalacaksın!’ şeklinde tehdit etmeye devam etti…

Engellilere yardım ediyormuş!

Genç kadını dolmuştan indiren ve sözlü tacizde bulunan dolmuş şoförü Ramazan Karakaş ifadesinde suçlamaları reddederek, “Turist kafilesi geldi, engelli vardı onlara öncelik verdim. İnmesini söyledim bayan benden taksi parası istedi. Vermedim, hakaret etmedim” dedi.

Serbest bırakıldı

Çiğdem S.’nin savcılığa yaptığı şikâyet üzerine 30 Ağustos günü sabah saatlerinde gözaltına alınan şoför Ramazan Karakaş, emniyetteki sorgusunun ardından savcılığa sevk edildi. Karakaş’ın daha önce de benzer taciz ve darp vakalarına karıştığı öğrenildi. Karakaş, savcılık ifadesinin ardından 30 Ağustos günü akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

x