Adalet Kurultayında Deniz Baykal skandalı yaşanmış

- Yorumlar

CHP’nin adalet kurultayındaki programda eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın protokol sırasından Aykut Erdoğdu tarafından kaldırıldığını CHP’li Metin Lütfi Baydar doğruladı.

Akşam’da yer alan haber göre, CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği sözde Adalet Kurultayı’nda yaşanan protokol krizi CHP’yi karıştırdı. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın AKŞAM’ın haberini yalanlaması üzerine olay anında Baykal’ın en yakınında bulunan Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, haberin kelimesi kelimesine doğru olduğunu söyledi.

Baydar, “Biz Deniz beyle beraber geldik, öne oturduk. Oturduğumuz andan itibaren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve Genel Başkan’ın ön sıraya oturacağı ifade edildi. Deniz Bey’e ilgi çok yüksekti. Programın başlamasına yakın da protokole giderek oturdu. Baykal’ın oturması ile anonslar başladı. Anonslarda ‘CHP’li vekillerin ön sıralarda oturmaması’ istenildi. Anonsları bizzat CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu yaptı. Deniz Bey de ‘hadi kalkalım biz’ dedi. Biz de arkaya geçtik. Olay budur” dedi.

x