Gençlik Kariyer Merkezi Açılıyor

- Yorumla

Kartal Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın işbirliğiyle planlanan Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin açılışı, 4 Mart Pazartesi saat 10.30’da, Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok Öz’ün de katılımıyla, Kartal Belediyesi Sahil Hizmet Binası’nda (Kordon boyu Mahallesi Hükümet Caddesi No:1 Kat:5) gerçekleştirilecektir.

Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin hizmete girmesiyle Kartal Belediyesi, Kartal ilçesinde ikamet eden sosyal ve ekonomik şartlar sebebiyle toplumsal olarak imkansızlıklar yaşayan ve dezavantajlı konumda olan
6 bin 630 gencin bilgi ve becerilerinin arttırılması, , okulda ve meslekte başarı seviyelerinin yükseltilmesi, istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, hizmetlere erişimlerinin kolaylaştırılması, ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katılımlarının arttırmasına katkıda bulunmayı hedeflemekte.

Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi’nde çalışacak personel tarafından her ay organize edilecek üniversite ziyaretleri ile gençlere hem üniversitelerin hem de bölümlerin tanıtımı yapılacak. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları, eğitim öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, v.b kurumlarıyla “Kariyer Günleri” organize edilerek gençler, mesleki alanda bilgilendirilecek ve uzmanlar tarafından, gençlere yönelik her ay 2 Kişisel Gelişim Semineri düzenlenecek. Gençlik ve Kariyer Merkezi’nde, gençlerin beklenti ve ihtiyaçları tespit edilerek uzman personel tarafından saha araştırması programı oluşturularak gençler ve işverenler ile ilgili veriler toplanacak. Bu şekilde gençler ve işverenlere ait bir veri bankası ve özgeçmiş havuzu oluşturulacak.

Kartal’da gençlerin, kendilerine uygun meslek seçimlerini yapabilmeleri için uzman personel tarafından kariyer testine tabi tutularak mesleki açıdan rehberlik hizmeti alacağı Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin açılışına katılımınızı bekliyoruz.

x
Yorumlar