Kartal ilçe milli eğitim müdürü Aka: Dünyaya barış ve kardeşliği öğretmenler getirecek

- Yorumlar

İlçe milli eğitim müdürü Ali Rıza Aka, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının seminer dönemiyle başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. “Toplumların şekillenmesinde, kültürün oluşmasında, bilimin, teknolojinin gelişmesinde, evrensel ahlak ilkelerinin yayılmasında eğitimcinin payı çok büyüktür.” diyen Aka, “Savaşlarla, kanla, gözyaşıyla yoğrulan dünyamızda, öğretmenliğin ehemmiyetinin daha da arttığı çağımızda tüm dünyaya barış, kardeşlik, esenlik, mutluluk ve huzur getirecek olan sizlersiniz.” dedi.

İşte Aka’nın “Hoş Geldin Öğretmenim” başlığı ile yayınladığı mesajı:

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına iki aylık dinlenmenin ardından bugün itibariyle başlıyoruz. Yine, yeniden, yenilenerek çıkacağımız bu kutlu seferde uğraşımız insan, ilim ve irfan olacaktır. İnsana hizmet etmek, hele ki onu eğitmek en büyük paye olsa gerektir.
Toplumların şekillenmesinde, kültürün oluşmasında, bilimin, teknolojinin gelişmesinde, evrensel ahlak ilkelerinin yayılmasında eğitimcinin payı çok büyüktür. Toplumun her kademesindeki insana dokunabilme imkânı vardır öğretmenin. Sokakta kâğıt toplayarak geçimini temin eden de, büyük şirketlere sahip olan da bir öğretmenden izler taşır. İyi bir öğretmen hep iyi hatırlanır ve saygı görür. Tarih boyunca kapısının eşiğinde beklenilen, rahlesinde diz çökülen, anne- baba kadar hürmete layık olan yegâne meslek öğretmenlik olmuştur. Öğretmene değer veren toplumlar yücelmiş, öğretmeni değersiz kılanlarsa çökmeye mahkûm olmuştur.

Savaşlarla, kanla, gözyaşıyla yoğrulan dünyamızda, öğretmenliğin ehemmiyetinin daha da arttığı çağımızda tüm dünyaya barış, kardeşlik, esenlik, mutluluk ve huzur getirecek olan sizlersiniz. İnanıyoruz ki sizlerin saçtığı tohumlar yeşerecek, sürgün verecek ve çok yakın bir zamanda dünyayı gül bahçesine döndürecektir. Ülkemizin, milletimizin istikbali sizlerin elinde şekillenecektir. Geleceğimiz olan yavrularımızı gönül rahatlığıyla sizlere emanet ederken, sizlerin de bu önemli sorumluluğu layıkıyla yerine getirecek donanıma, azme, isteğe ve fedakârlığa sahip olduğunuz inancındayız.

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her daim yanınızda olduğumuzu belirtirken, aramıza yeni katılan meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyor, tüm öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.

Ali Rıza AKA – Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü

x