Kartal’da müfredat tanıtım semineri yapıldı

- Yorumlar

Kartal’da bulunan resmi/özel ilkokullardaki sınıf öğretmeni ve İngilizce öğretmenleri ile ortaokullardaki 10 ayrı branştaki toplam 2400 öğretmene 7-8 Eylül tarihlerinde, 12 ayrı oturumda güncellenen ve yenilenen müfredat tanıtım seminerleri yapıldı.

Kartal’daki 12 okulun salonunda yapılan müfredat tanıtım seminerlerinde branşlar bazında koordinatör olan öğretmenler tarafından sunular eşliğinde öğretmenlere müfredatlarda yapılan güncellemeler, yenilikler, müfredatların yenilenme gerekçeleri, müfredatların yenilenme ve güncellenme süreçleri, değişen müfredatla birlikte derslerde yapılabilecekler anlatıldı. Öğretmenlerin soruları cevaplandı.

Seminerlerin yapıldığı bazı salonları Şube Müdürü Bahtiyar Çakmak ile birlikte ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, çağın gerekliliklerini karşılayabilecek niteliklere sahip fertlerin yetiştirilmesi amacı ile müfredatların yenilenmesi ve güncellenmesi ihtiyacını doğurduğunu belirtti.

Müfredat değişikliği ile amacın nitelikli insan yetiştirmek olduğunu, yeni müfredatın geniş bir alan çalışması yapılarak hazırlandığını, müfredatların askıya çıkarılarak öğretmen, veli, üniversiteler, sendikalar, STK’lar ve diğer paydaşların görüşlerinin alındığını iddia eden Aka; paydaşların “görüş bildirme formu”nu kullanarak görüş, öneri ve katkılarını ulaştırabildiklerini belirtti.

Öğretmenlerin yeni müfredatı benimsemesi, tanıtması ve verimli bir şekilde uygulamasını isteyen Aka, 51 dersin müfredatının değiştiğini, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren bütün derslerin müfredatının değişeceğini ve uygulanacağını belirtti.

Kartal’da lise öğretmenleri de 7-14 Eylül tarihlerinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan müfredat tanıtım seminerlerine katılacak.

x