iPhone 8 tanıtılıyor, beklenen özellik geldi

Apple’ın akıllı telefonu iPhone 8 tanıtımı nihayet yapıldı. Tanıtımda birbirinden ilginç özellikler dünyaya sunuldu.

Apple severler için büyük gün geldi. Yeni kampusu Apple Park’taki Steve Jobs Oditoryumu’nda iPhone 8 tanıtılıyor.

iPhone’un 10. yılındaki tanıtımdaki iPhone 8’in ilk fotoğrafı paylaşıldı.

Dokunmatik ekran kalitesiyle, Siri’yle FaceTime ve iMessage ile hayatımızı değiştiren telefonun yeni modeli iPhone 8…

Yeni iPhone’un kamerası düşük ışık koşullarında daha hızlı davranırken, geliştirilmiş piksel işlemcisi ve gürültü azaltma özelliklerine sahip. 12 MP’lik kamera da yeni renk filtresi de yer alıyor.

iPhone 8 Plus’ta f/1,8 ve f/2,8 diyafram aralığı var. Her iki telefonda da algılayıcılar yenilendi ve aynılar. Düşük ışıktaki çekimlerde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kameraları daha etkili olacak.

Grafik işlemci Metal 2 sistemiyle oyun ve 3D uygulamaları çalıştırabilecek.

Apple’ın tasarladığı grafik işlemci A10’a göre yüzde 30 hızlı ve A10 performansını da yarı güç tüketimiyle gerçekleştirebiliyor. Altı çekirdekli işlemcinin 2’si yüksek performans 4’ü güç verimliliği sağlıyor.

A10’a göre yüzde 70 daha hızlı. A11 Bionic adlı çip, dünyanın en güçlü ve akıllı işlemcisi olarak lanse edildi.


Kablosuz şarj özelliği de yeni iPhone’larda olacak.


iPhone 8 699 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak


64/256 GB depolama seçenekli cihazlar için 19 eylülde iOS 11 çıkacak. 22 eylülde ise satışa çıkacak.


Apple etkinliğinde dünyanın bir numaralı saati konumuna geldiğinin altı çizilen Apple Watch 3 akıllı saat modelinin duyurusu da gerçekleştirildi. iPhone X ve iPhone 8 modelleri ile uyum içinde çalışacak LTE destekli Apple Watch 3 yeni özelliklerle geliyor.


Kablosuz LTE özelliğiyle önceki modellerden ayrılan Apple Watch 3 yine de Apple Watch 2 ile aynı form faktörünü koruyor.

Yine 38 mm ve 42 mm kasa boyutları sunulurken önceki nesillere ait kayış ve kordonları kullanmaya devam edebileceksiniz. Ürünün yeni ve kırmızı yüzeye sahip Dijital Crown bileşeni, modelin LTE kablosuz çipe sahip olduğunun fark edilmesini sağlıyor.


Yeni çift çekirdekli işlemci ile Siri daha hızlı hale geliyor ve artık sizinle akıllı saat üzerinden konuşabiliyor. Bluetooth ve Wi-Fi içinse yeni W2 çipi sunuluyor.


Ek olarak, Apple Watch artık yükselikölçere de de sahip. Hücresel bağlantı için ise yeni bütünleşik elektronik SIM kullanıldığının altı çiziliyor. Ekranın kendisi LTE ve UMTS için anten görevi görüyor.


Birçok kılıf ve kayış sunulacak olan Apple Watch 3 için yeni bir uzay grisi renk seçeneği, sport loop kayış ve yeni Nike Plus modelleri de yolda.


Apple Watch 3 yeni kişiselleştirilebilir saat kadranları, komplikasyonlar, güçlü Siri desteği ve uygulama ile bildirimlere anına ulaşmanızı sağlamasıyla tam zamanlı yardımcınız olacak.


Her türlü egzersiz için yanınızda olacak destek sağlayan ürünü yerleşik GPS, geliştirilmiş kalp atış hızı sensörü, 50 metre suya dayanıklı tasarım ve güncellenen kapsamlı antrenman uygulamasıyla kolunuzdan hiç çıKarmak istemeyeceksiniz gibi gözüküyor.


Apple Watch 3 akıllı saatler 22 Eylül tarihinde satışa sunulacak. Normal model için 329 dolar, LTE destekli model içinse 399 dolarlık fiyat etiketi belirlenmiş durumda. (Kaynak: Shiftdelete, HaberTürk)